اخبار

رشد 11درصدی جابجایی مسافر از بندرشهید باهنر

مدیر بندر شهید باهنر گفت: در ایام تعطیلات نوروز امسال تعداد 365هزار و600 نفر مسافر از طریق بنادر شهید باهنر و شهید حقانی جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل بندر شهید باهنر 11درصد رشد داشته و بندر حقانی 26درصد کاهش داشته است

 

مدیر بندر شهید باهنر گفت: در ایام تعطیلات نوروز امسال تعداد 365هزار و600 نفر مسافر از طریق بنادر شهید باهنر و شهید حقانی جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل بندر شهید باهنر 11درصد رشد داشته و بندر حقانی 26درصد کاهش داشته است .
به گزارش روابط عمومی بندر شهید باهنر: مجید امینی چهارشنبه 19 فروردین ماه
در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: عمده مقصد این تعداد مسافر ،جزایر قشم و هرمز بوده است .
وی با اشاره به اینکه در این مدت هیچ حادثه دریایی برای مسافرین رخ نداده است این امر را ناشی ازایمن شدن شناورها و برنامه ریزی های مدون دانست .
امینی ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته امسال وضعیت تردد مسافر نسبت به سال قبل بهتر بود وکمتر مسافران معطل می شدند لذا رضایت مندی آنها بیشتر بود.
وی خاطر نشان کرد: درسال گذشته عملیات بهسازی بندرشهید حقانی با 64میلیارد ریال آغاز شد که طی آن کارهای لایروبی ،استحصال زمین ،ترمینال مسافری اجرایی می شود.
به گفته وی بندر شهید حقانی بندرعباس بواسطه واقع شدن در شهر ،استقبال مسافران بویژه در ایام نوروز بیشتر است لذا سازمان بنادر و دریانوردی بنا به ساخت این بندر دارد.
وی تصریح کرد: ترمینال وسالن ها بندر شهید حقانی همانند بندر شهید باهنر خواهد بود وبرای مسافرتهای جزایر داخلی بویژه قشم ،هرمز ،لارک و هنگام طراحی شده است.
به گفته وی، ساخت اسکله وامکانات پهلو دهی شناور بایستی دو سویه باشد تا صاحبان شناورها بتوانند به راحتی مسافر سوار و پیاده کنند.
وی ادامه داد: به رغم اینکه امکانات اولیه برای پهلوگیری شناورهای مسافری در بندرهای شهید باهنر و شهید حقانی ایجاد شده اما در بندر بهمن قشم این امکانات بخوبی فراهم نیست.
مدیر بندر شهید باهنر بندرعباس افزود: با توجه به اینکه مقصد مسافران قشم بوده ودرآمد زایی برای این منطقه دارند مسئولان استان بویژه منطقه آزاد می توانند این شرایط را مهیا کند.
امینی افزود:با توجه به اینکه یکی از محورهای توسعه هرمزگان ،گردشگری است مسئولان حوزه های گردشگری ،استانداری ،فرمانداری و شهرداری باید برای تکمیل این زیر ساخت ها ،علاوه بر شناورها،بخش اسکله ها را هم استاندارد سازی کنند.

۲۹ فروردین ۱۳۸۸ ۱۰:۳۱
تعداد بازدید : ۱,۲۲۷