اخبار

رشد 24 درصدی تخلیه و بارگیری و 34 درصدی مسافری در 3 ماهه اول سال 90 اداره بندر و دریانوردی شهید باهنر

رشد 24 درصدی تخلیه و بارگیری و 34 درصدی مسافری در 3 ماهه اول سال 90 اداره بندر و دریانوردی شهید باهنر
مدیر اداره بندر ودریانوردی شهید باهنر طی مصاحبه ای اعلام نمودند که در سه ماهه اول سال 90رشد 24 درصدی تخلیه و بارگیری و 34 درصدی مسافری در اداره بندر و دریانوردی شهید باهنر داشته ایم.

 

آمار3

 

مدیر اداره بندر ودریانوردی شهید باهنر طی مصاحبه ای اعلام نمودند که در سه ماهه اول سال 90

784/476 هزار تن کالا در این بندر تخلیه و بارگیری شده است و  497/240/1 نفر مسافر از  بنادر شهید حقانی و شهید باهنر جابجا شده اند  که در بخش تخلیه و بارگیری 24 درصد  و در بخش مسافری 34 درصد در سه ماهه اول سال 90 رشد داشته است .

به گزارش روابط عمومی بندر شهید باهنر ، مجید امینی در این مصاحبه اظهار داشتند :

با توجه به آمار های موجود در بخش مربوط به فعالیت های بندری و با در نظر گرفتن  اجرایی شدن طرح هدف مند کردن یارانه ها  ، فعالیت شناورهای سنتی رو به رشد بوده که در بخش صادرات : 44 درصد  در بخش میوه و تره بار،   7 درصد  خشکبار ، 150 درصد پارچه و الیاف ، 4 درصد  لوازم خانگی ، 6 درصد کالاهای متفرقه ، 25درصد محصولات سوپر مارکتی و 142 درصد مواد معدنی نسبت به سال گذشته رشد  داشته ایم .

امینی خاطر نشان کرد که یکی از برنامه های سال 90 این بندر که در حال پیگیری می باشد ، فعال کردن بندر شیهد باهنر  در تمام رویه های گمرکی ( صادرات ، واردات ، ترانزیت ، ترانشیب و کاپوتاژ ) می باشد  که در حال حاضر در بخش صادرات  71 درصد  و در بخش ترانزیت  38 درصد  رشد داشته ایم  که سعی کرده ایم همواره با سیاست  مشتری مداری با پیگیری مشکلات اربابان رجوع در تمام زمینه جذابیت های بیشتری در این بندر فراهم بشود .

وی در بخش  حمل و نقل مسافر در بندر شهید حقانی خاطر نشان کرد :

مطالعات و تصویب احداث ترمینال مسافری بندر شهید حقانی به پایان رسیده و به لطف خدا سعی خواهد شد که در سال جاری نسبت به بهسازی این بندر به خصوص در بخش امکانات و تسهیلات برای مسافرین گرامی اقداماتی موثر صورت بگیرد .

ایشان در پایان اعلام کردند  که 4 دستگاه اتوبوس برقی جهت  حمل ونقل و رفاه حال مسافرین بزودی در بندر شهید حقانی مستقر خواهد شد .

 

آمار2

 

 

۶ تیر ۱۳۹۰ ۱۳:۵۷
تعداد بازدید : ۱,۴۳۵