اخبار

ترابری بیش از ۶۲۰ هزار مسافر و گردشگر از طریق بنادر شرق هرمزگان/ افزایش ۵۸ درصدی بازدید گردشگران در بندر جاسک/ رفت و آمد یک‌هزار و ۴۸۷ مسافر از بندر شهید باهنر به شارجه و بالعکس

ترابری بیش از ۶۲۰ هزار مسافر و گردشگر از طریق بنادر شرق هرمزگان/ افزایش ۵۸ درصدی بازدید گردشگران در بندر جاسک/ رفت و آمد یک‌هزار و ۴۸۷ مسافر از بندر شهید باهنر به شارجه و بالعکس
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: ۶۲۶ هزار و ۸۴ مسافر و گردشگر از زمان اجرای طرح سفرهایی دریایی ویژه نوروز ۱۴۰۲ در بنادر شرق این استان جا‌به‌جا شدند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان، "حمیدرضا محمدحسینی تختی" اظهار کرد: از ابتدای طرح سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ تا ۱۵ فروردین ماه جاری، ۶۲۶ هزار و ۸۴ مسافر و گردشگر از طریق بنادر شهید حقانی بندرعباس، هرمز، تیاب ، سیریک و جاسک جابجا شدند. 

وی ادامه داد: طی این مدت ۲۳۴ هزار و ۹۲۰  نفر مسافر و گردشگر از طریق مسیر جزیره هرمز در بنادر  شهید حقانی و شهید ذاکری(قشم) با  ۲ هزار ۸۲۰  سفر دریایی جابه‌جا شدند که این میزان رفت و آمد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد افزایش پیدا کرد. 

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: در مسیر بندر شهید حقانی به بنادر شهید ذاکری(قشم) و هرمز نیز ۳۴۳ هزار و ۵۱۷ نفر مسافر و گردشگر جابه‌جا شدند که سه درصد نسبت به سال گذشته افزایش به ثبت رسیده است. 

محمدحسینی تختی اضافه کرد: همچنین ۴۶ هزار و ۱۶۰ گردشگر در نوروز امسال از تالاب بین المللی تیاب در میناب، خور آذینی در سیریک و خورهای خلاصی و شیلات در جاسک هرمزگان دیدن کردند که در بندر جاسک این میزان جابه‌جایی ۵۸ درصد افزایش داشته است.

وی شمار تردد مسافران در مسیر بین‌المللی بندر شهید باهنر بندرعباس به بندر شارجه امارات را یک‌هزار و ۴۸۷ نفر اعلام که در این بخش نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۱ درصد افزایش ثبت شده است.

طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروزی سال ۱۴۰۲ از روز ۲۵ اسفند سال گذشته آغاز و روز ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ سال جاری پایان یافت.

۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ۰۸:۱۵
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳۶۱