اخبار

احداث دیوار پیرامونی بندر مسافری هرمز جلوتر از برنامه زمانبندی / صیانت از حریم بندر با جایگزینی دیوار های پیش ساخته بتنی

احداث دیوار پیرامونی بندر مسافری هرمز جلوتر از برنامه زمانبندی / صیانت از حریم بندر با جایگزینی دیوار های پیش ساخته بتنی
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از احداث یک‌هزار و ۲۰۰ متر دیوار پیش ساخته بتنی در بندرگاه هرمز خبر داد و گفت: با تخریب دیوارهای فرسوده و قدیمی ضمن افزایش ضریب امنیت، صیانت از اراضی تحت مالکیت این بندر نیز افزایش خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان، "حمیدرضا محمدحسینی تختی" با اشاره به لزوم حراست هرچه بهتر از حقوق مسافران و گردشگران، افزود: ساخت ۹۰۰ متر دیوار بتنی از نوع پیش ساخته و ۳۰۰ متر بازسازی حریم اراضی از جمله عملیات نوسازی و بازسازی دیوارهای پیرامونی بندرگاه هرمز از آذر ماه سال گذشته آغاز شده و با طی کردن۴۰ درصد از احداث این پروژه، جلوتر از برنامه زمان‌بندی در حال اجرا می‌باشد. 

وی ادامه داد: به منظور زیبایی هرچه بهتر و افزایش طول عمر رنگ این دیوارها، از طیف های رنگی جزیره هرمز که از کیفیت و دوام بالایی برخوردار بوده استفاده شده است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان بیان کرد: این طرح با اعتباری افزون بر ۶۶ میلیارد ریال با همکاری بخش خصوصی مراحل تکمیل خود را طی می‌کند.

به گفته محمدحسینی تختی، براساس پیش بینی‌ها، این طرح تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد.

 لازم به ذکر است؛ بندر چندمنظوره هرمز به دلیل موقعیت جغرافیایی آن و مجاورت با تنگه هرمز از نظر راهبردی و بازرگانی دارای اهمیت خاصی است. این جزیره همچنین به دلیل جاذبه های بصری متاثر از طیف مختلف رنگی به جزیره رنگین‌کمانی خلیج فارس شهره و همه ساله پذیرای خیل عظیمی از گردشگران می‌باشد.

۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۱۰:۴۵
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۸۱