اخبار

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر خبر داد:

پایان مونتاژ و نصب فندرهای اسکله ۵ و ۶ بندر شهید باهنر با تکیه بر توان داخلی/ارتقاء ضریب ایمنی در پهلوگیری و جداسازی با نصب فندرهای نسل جدید

پایان مونتاژ و نصب فندرهای اسکله ۵ و ۶ بندر شهید باهنر با تکیه بر توان داخلی/ارتقاء ضریب ایمنی در پهلوگیری و جداسازی با نصب فندرهای نسل جدید
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر از پایان عملیات مونتاژ و نصب ۱۳ عدد فندر (ضربه گیر) در اسکله ۵ و۶ بندر شهید باهنر خبر داد و گفت: بهره گیری از توان و دانش متخصصان داخلی را می توان مهمترین ویژگی اجرای این پروژه قلمداد کرد.

به گزارش روابط عمومی بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان، "حمیدرضا محمد حسینی تختی"با اشاره اجرای پروژه تعویض، مونتاژ و نصب ۱۳ عددی  فندر در اسکله های ۵ و۶ بندر شهید باهنر اظهارداشت: اقداماتی شامل براکت ها، پکیج ساپورت، سلول و فرانتال(سازه ای که ضربه گیر روی آن نصب می شود) فرایندی بود که پس از اتمام عملیات مونتاژ با موفقیت در اسکله ۵ و۶ جانمایی و به انجام رسید.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با تاکید بر سیاست های جدید سازمان مبنی بر ارتقاء ظرفیت این بندر و اینکه امکان  فعالیت و پهلوگیری کشتی های Ro \Ro passenger و کشتی های cruise با سهولت و ایمنی بیشتری  بیش از گذشته فراهم شود اظهارداشت: با انجام این پروژه علاوه بر موارد یاد شده امکان پهلوگیری کشتی های ۲۵۰۰۰ Gt و انجام عملیات تخلیه و بارگیری انواع وسایل نقلیه  سنگین از کشتی به روی اسکله با ایمنی و سهولت  بیشتری انجام می گیرد.

این مقام مسئول مهمترین ویژگی این پروژه را بهره گیری  و تکیه بر توان داخلی  و هدف از اجرای آن را افزایش ضریب ایمنی بندر در عملیات پهلوگیری و جدا سازی شناورهای فلزی و سنتی عنوان کرد .

 

به گفته محمد حسینی تختی کلیه فندرها از نوع سلولی suc۱۰۰۰) ) بوده که در حال حاضر پرکاربردترین نوع ضربه گیر در کلیه بنادر دنیا محسوب می شوند .

لازم به ذکر است؛ فندر نوعی ضربه گیر هستند که در محل تماس شناور ها با اسکله نصب شده، تا در هنگام پهلوگیری و جداسازی آسیبی متوجه شناور و اسکله نگردد.

۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۳
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۹۵