اخبار

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر خبر داد:

نصب و راه اندازی سیستم شناسایی اتوماتیک و ردیابی شناورها (AIS در بندر هرمز)

نصب و راه اندازی سیستم شناسایی اتوماتیک و ردیابی شناورها (AIS در بندر هرمز)
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر از تجهیز و راه اندازی سیستم (AIS) بر اساس ضوابط و استانداردهای و آیین نامه های بین اللملی در مرکز کنترل دریایی بندر هرمز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان "حمید رضا محمد حسینی تختی" با اشاره به موارد در کنوانسیون SOLAS))  اظهارداشت: ایمنی جان انسان در دریا، ایمنی ناوبری و حفظ محیط زیست دریا از جمله مواردی است که در کنوانسیون سولاسSOLAS) ) بدان  تاکید شده است.

 وی افزود: بسط و گسترش مقررات و ضوابط و پیاده سازی زیر ساخت ها  مرتبط با این کنوانسیون همواره  ارجح امور بوده است.

محمد حسینی بر لزوم  نصب و راه اندازی سیستم شناسایی اتوماتیک و ردیابی شناورها  در بندرگاه هرمز  اشاره داشت و گفت: به لحاظ موقیعت خاص گردشگری و مسافری همچنین کثرت تردد و و رعایت الزامات و کنوانسیون های ابلاغی این بندر به سیستم  مذکور مجهزگردید.

این مقام مسئول  مهمترین مزایای این سیستم را سهولت در شناسایی تردد شناوها، مبادله اطلاعات ضروری میان شناورها بدون دخالت انسان و به صورت خودکار و نیز کاهش ترافیک بر روی مدارهای ( VTS)  عنوان کرد.

 شایان ذکر است: دستگاهAIS) ) قادر است اطلاعات ثبت شده را به صورت دایمی به سایر شناورها و دستگاه های ترافیکی ساحلیVTS) ) ارسال و اطلاعات ارسالی از سایر شناورها را دریافت کند.

پیش از این بندر شهید حقانی در مرکز استان بعنوان بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور به این سیستم مجهز شده بود.

 

۲۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۶
روابط عمومی بنادر و دریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۲۴۵