اخبار

محمد حسینی اعلام کرد:

تراز مثبت صادرات در دوماهه سال جاری\۱۸۵ درصد رشد در تخلیه و بارگیری کانتینر حامل کالای یخچالی

تراز مثبت صادرات در دوماهه سال جاری\۱۸۵ درصد رشد در تخلیه و بارگیری کانتینر حامل کالای یخچالی
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با توجه به رشد ۲۰۸ درصدی صادرات کالای نفتی گفت: تراز مثبت صادرات در دوماهه نخست سال، سرآغاز جهشی بزرگ در امر صادرات و توسعه زیر ساخت ها بشمار می آید، تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی به صورت شبانه روزی و بدون وقفه انجام می شود

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر حمیدرضا محمد حسینی"در بررسی آخرین آمار دوماهه سال جاری بندر شهید باهنر،رشد ۲۰۸درصدی صادرات کالای نفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را عامل مهمی در زمینه رونق بیشتر صادرات دانست و گفت:در سال۹۹ علیرغم بحران جهانی در خصوص ویروس کرونا توانستیم حجم خروجی صادرات را بالاتر از انتظار خود قرار دهیم.
وی با توجه به اینکه عمده فعالیت ماه های نخست سال به صادرات متمرکز شده است گفت:در بخش های دیگر همچون صادرات کالاهای غیرنفتی ۸ درصد رشد  عددی به تناسب قابل قبولی نسبت به شرایط موجود است.
محمد حسینی افزود:تخلیه و بارگیری کانتینرهای حامل کالای یخچالی از دیگر مقوله هایی است که به  توسعه آن توجه خاص و ویژه ای شده است،به طوری که ۱۸۵ درصد رشد در سال جدید نوید افق های تازه پیش روی را می دهد.


وی در ادامه سخنان خود در بحث کانتینر های یخچالی گفت:عملیات تخلیه و بارگیری کانتینرهای یخچالی به صورت شبانه روزی در بندر شهید باهنر و همچنین بنادر شرق هرمزگان بدون هیچگونه وقفه و خللی در حال انجام است که یکی از عوامل ترغیب صاحبان کالا برای اینگونه حمل و نقل،  اطمینان خاطر,امنیت و سرعت است.
این مقام مسئول افزود:با شروع بحران جهانی ویروس کرونا و ضرورت رعایت و پرهیز از سفرهای غیرضروری،کاهش آمار جابجایی مسافر،توجه کامل این مهم را از سوی هموطنان گرامی می رساند که امیدواریم با ریشه کن شدن کامل این ویروس همچون گذشته شاهد افزایش آمارها در این بخش باشیم.


لازم به ذکر است:صادرات و واردات کالاهای نفتی و غیرنفتی در سومین بندر ترانزیتی کشور شامل: قیر،شیشه،کود شیمیایی،گوگرد،مصالح ساختمانی،محصولات کشاورزی،ماشین آلات سنگین و...می باشد که سالانه رقمی  بالغ بر بیش از دو میلیون تن کالا به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰
روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۱۶۹