اخبار

با پیگیری های استاندار هرمزگان محقق شد:

پرداخت کمک هزینه معیشتی به ناوگان مسافری دریایی مرکز استان

پرداخت کمک هزینه معیشتی به ناوگان مسافری دریایی مرکز استان
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: با پیگیری های استاندار هرمزگان به 444 نفر از شاغلین حوزه مسافری دریایی در مرکز استان که فرایند کاریشان تحت تاثیر اعمال مقررات مربوط به شیوع کرونا قرار گرفته کمک هزینه معیشتی پرداخت می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره  بنادر و دریانوردی شهید باهنر، "حمید رضا محمد حسینی "با بیان اینکه  نیمه دوم سال و بخصوص ماهای پایانی رونق کسب و کار فعالین حوزه مسافری دریایی محسوب می شود اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا و به طبع آن محدودیت و در برخی زمانها ممنوعیت تردد خساراتی را متوجه تلاشگران این صنعت نمود.
 وی افزود: تبعیت از دستورالعمل های بهداشتی و مشارکت فعالین حوزه مسافری دریایی در برنامه تدوین شده از سوی سازمان بهداشت جهانی و ستاد مقابله با شیوع ویروس کووید-۱۹ در جهت نیل به سلامت  هموطنان و برون رفت از شرایط بحران بسیار حاذ اهمیت و در خور تقدیر بود.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر اظهار داشت: با پیگیری های مقام عالی دولت در استان و رایزنی های صورت گرفته با ستاد ملی مدیریت مقابله با ویروس کرونا مبلغ چهار میلیارد 440 میلیون ریال کمک هزینه معیشتی برای فعالین این حوزه جذب شد.
محمد حسینی افزود: این کمک هزینه برای 444 نفر از مالکین، خدمه و مهمانداران شناورهای مسافری هرمزگان که معیشت آنها متاثر از شیوع ویروس کرونا دچار زیان شده پرداخت می گردد.
شایان ذکر است ویروس نوپدید کرونا که از اواخر دسامبر سال 2019 به شکل جهان شمول، مرزها را در نوردید،  بخش های مختلف از جمله حمل و نقل و تجارت دریایی جهان را تحت تاثیر خود قرارداد،  ناوگان تفریحی و مسافری دریایی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اعمال مقررات کنترلی و مراقبتی که  با ممنوعیت و محدودیت تردد دریایی همراه بود، فعالین این حوزه را متحمل زیان کرد.
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۳۳
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۱۳۵