اخبار

محمد حسینی اعلام کرد:

افزایش 98 درصدی صادرات طی یازده ماهه سال جاری در بندر جاسک

افزایش 98 درصدی صادرات طی یازده ماهه سال جاری در بندر جاسک
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از رشد 98 درصدی انواع صادرات مواد غیر نفتی در بندر جاسک طی یازده ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر،  "حمیدرضا محمد حسینی" با اعلام این خبر اظهار داشت: در یازده ماهه سال جاری بیش از 95 هزار تن کالا توسط لنج های باری و لندینگ کرافت از بندر جاسک به بنادر کشور عمان صادر شده که این میزان صادرات در همسنجی با مدت مشابه سال قبل رشد 98 درصدی را نشان می دهد .

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با بیان اینکه عمده مراودات تجاری بندر جاسک با کشور عمان و بنادر مسقط و سویق می باشد اظهار داشت: انواع میوه و تره بار، آب معدنی، سیمان، گچ، انواع کاشی و سرامیک، مصنوعات پلاستیکی، فرش ماشینی و... کالاهایی هستند که به شکل روزانه از بندر جاسک به بنادر یاد شده صادر می شود.

محمد حسینی با اشاره بر مزیت ها و ظرفیت های ویژه بندر جاسک و اینکه این بندر طی پنچ سال گذشته، هر ساله رشد بالای 50 درصد را تجربه نموده تصریح کرد: نزدیکی بندر جاسک و قابلیت دسترسی به مزارع کشاورزی و صیفی جات، باعث شده صادر کننده هزینه بسیار کمتری را از مزارع تا بندر پرداخت نماید این عامل اقبال سرمایه گذاران را جهت صادارات محصولات خود از بندرجاسک به بنادر هدف را دو چندان کرده است                                           

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به زیر ساخت های  ایجاد شده و اقدامات توسعه ای پیرامون ایجاد اشتغال و خدمات ارزش افزوده در بندر جاسک اشاره کرد و گفت: درسال های اخیر و با توجه  به نگاه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی در جهت توانمند سازی بنادر کوچک و ایجاد اشتغال پایدار توسعه زیر ساخت ها در بندر جاسک در دستور کار قرارگرفت .                                                           

وی افزود: بر این اساس در بندر جاسک و سواحل مکران در سال های اخیر پروژه هایی از قبیل لایروبی حوضچه بندر، استحصال اراضی، محصور سازی اراضی پشتیبانی، ارتقای پست برق، تعمیرات اساسی اسکله های بندر، احداث ساختمان مرجع دریایی، اجرای سیستم کشف و اعلام حریق و همچنین استقرار شناور جستجو و نجات دریایی در دستورکار قرار گرفته که این پروژه ها به اتمام رسیده  و یا در حال انجام است .


شایان ذکر است بندر جاسک در 320 کیلومتری شرق استان هرمزگان و فاصله 130 مایلی مسقط پایتخت کشور عمان،  در قلب سواحل مکران واقع شده است .

۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۴۴
روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۹۷۷