اخبار

خدمات رسانی ویژه به کاروان های اربعین و موکب داران جزایر خلیج فارس

خدمات رسانی ویژه به کاروان های اربعین و موکب داران جزایر خلیج فارس
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر استان هرمزگان از تدابیر اتخاذ شده برای خدمات رسانی ویژه به زائران اربعین،کاروان ها و موکب داران جزایر خلیج فارس با استفاده از توانمندی های بزرگترین پایانه و ناوگان مسافربری دریایی ایران خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق استان" حمیدرضا محمد حسینی" در خصوص جزییات این خبر اظهار داشت:تکریم و پاسداشت اربعین حسینی و احیای ارزش ها و ترویج پیام های عبرت آموز عاشورا، رمز تداوم شور و شعور حسینی(ع) بوده است و عاملی مهم در زنده نگه داشتن سیره راستین ائمه اطهار (ع) محسوب می شود.

وی افزود:بندر شهید باهنر به عنوان یکی از اثرگذارترین مجموعه های سازمانی در زمینه حمل و نقل ایمن و ترابری دریایی،با عضویت در ستاد اربعین استان هرمزگان،بسته های خدمات ویژه ای را در همین راستا تدوین و به مرحله اجرا در آورده است.

حسینی خاطر نشان کرد:برای تسهیل ترابری دریایی کاروان های اربعین و موکب دارن ساکن جزایر خلیج فارس در تلاش هستیم تا از همه ظرفیت های موجود در بندر شهید باهنر و بنادر وابسته آن برای خدمت دهی بهتر و رفع موانع احتمالی به زائران کربلا استفاده شود. وی با اشاره به فعالیت بندر مسافری بندر شهید حقانی در ساعات بین ۷ تا ۲۲:۳۰ هر روز، گفت: با تشکیل یک کارگروه ویژه، برنامه‌ریزی منسجمی به منظور ارایه خدمات حمل و نقل اعضای کاروان ها در ساعاتی خارج از زمان کاری عادی بندر صورت گرفته است.

وی یادآور شد: بندر شهید حقانی بندرعباس با برخورداری از پیشرفته ترین ناوگان دریایی کشور شامل ۴۱ فروند شناور مسافری با ظرفیت بیش از ۴۳۰۰ صندلی، بزرگترین و فعال ترین پایانه مسافری دریایی ایران محسوب می شود که به صورت میانگین روزانه پذیرای بیش از شش هزار نفر مسافر در رزوهای معمولی سال است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر هرمزگان تصریح کرد: همچنین امکانی فراهم شده تا اقلام و ادوات کاروان ها و موکب ها با استفاده از شناورهای لندینگ کرافت از جزایر قشم و هرمز به بندر شهید باهنر منتقل و با نظارت و پیگیری ویژه با انجام تشریفات گمرکی، به مرز شلمچه ارسال شوند تا در گمرک مرزی از ترافیک گمرکی و معطلی محموله ها کاسته شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر این بندر شهید باهنر نیز همه ساله اقلامی را به منظور تجهیز و تامین نیازمندی های موکب ها در مسیر پیاده روی اربعین تدارک می بیند که از جمله آنها ارسال ۲هزار بسته آب معدنی است.

۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸
روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۱,۱۶۸