اخبار

پویایی بنادر شرق در شرایط تحریمی/ رشد چشمگیر تخلیه و بارگیری در بندر شهید باهنر و بنادر شرقی هرمزگان

پویایی بنادر شرق در شرایط تحریمی/ رشد چشمگیر تخلیه و بارگیری در بندر شهید باهنر و بنادر شرقی هرمزگان
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: با وجود شرایط تحریمی، شاهد رشد پویایی و تحرک در بنادر تابعه هستیم که در سایه توسعه بنادر و رفع مشکلات بازرگانان بدست آمده است.
به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان، حمید رضا محمدحسینی صبح امروز در تشریح عملکرد ۶ ماهه ابتدایی سال ۹۸، اظهار داشت: در تمامی شاخص‌های فعالیت بندری هم در حوزه نفتی و هم در حوزه غیرنفتی شاهد رشد تخلیه و بارگیری بوده‌ایم که در همسنجی با سال گذشته نشان‌دهنده رشد پویایی و تحرک در بندر شهید باهنر و بنادر تابعه در شرق هرمزگان است.
وی افزود: در عملیات تخلیه و بارگیری رشد ۱۵ درصدی عملیات را تجربه کرده‌ایم به طوری که از ۹۸۳ هزار تن در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ به بیش از یک میلیون و ۱۳۱ هزار تن رسیده‌ایم.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان ادامه داد: ورودی شناورهای باری و مسافری به بنادر شرقی استان نیز از ۴ هزار و ۶۰۶ فروند در ۶ ماهه ابتدایی ۹۷ به ۵ هزار و ۲۹۴ فروند در سال جاری رسیده است که بدون شک یکی از دلایل اصلی این رشد قابل توجه، توسعه بنادر و بهبود شرایط تردد در این بنادر بوده است.
حسینی همچنین به افزایش ۱۱ درصد ترددهای مسافری در ۶ ماهه اخیر اشاره کرد و بیان داشت: از اول فرودین‌ماه تا ۳۱ شهریورماه در مجموع یک میلیون و ۶۸۳ هزار مسافر در بنادر شرقی هرمزگان بخصوص بنادر شهید باهنر و شهید حقانی جابجا شده‌اند که بخشی از آن نیز تردد مسافران در مسیر شارجه - بندرعباس بوده است
۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۶
روابط عمومی اداره بنادر ودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۵۸۵