اخبار

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر خبر داد:

رشد 23 درصدی تخلیه در بندر شهید باهنر و بنادر شرقی هرمزگان

رشد 23 درصدی تخلیه در بندر شهید باهنر و بنادر شرقی هرمزگان
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: در 3 ماهه ابتدایی امسال شاهد رشد 23 درصدی تخلیه در بندر باهنر و مجموعه بنادر شرقی هرمزگان بوده‌ایم که بخش عمده‌ای از آن بواسطه ایجاد رونق و تحرک در بندر جاسک بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، حمیدرضا محمدحسینی با بیان این که بررسی آمارها در مجموعه بنادر باهنر و شرقی هرمزگان نشان دهنده افزایش قابل توجه عملیات تخلیه و بارگیری و ترانزیت کالا است، اظهار داشت: در همسنجی میان سه ماهه اول امسال با مدت مشابه در سال قبل شاهد رشد 53 درصدی تخلیه و بارگیری کانتینرهای یخچالی در بندر شهید باهنر و بنادر تابعه بوده‌ایم و در زمینه ورود و خروج شناور بالای هزار تن نیز رشد 40 درصدی را تجربه کرده‌ایم.

وی افزود: سیاست‌های کلان سازمان بنادر و دریانوردی در راستای ایجاد تحرک و توسعه در بنادر شرقی هرمزگان سبب شده تا خردادماه امسال رشد 46 درصدی تخلیه و بارگیری در بندر جاسک و رشد 48 درصدی تخلیه و بارگیری در بندر تیاب را داشته باشیم.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در تشریح عملکرد سه ماهه بندر شهید باهنر نیز عنوان کرد: رشد 23 درصدی تخلیه و بارگیری، رشد 26 درصدی صادرات و واردات غیرنفتی و رشد 73 درصدی ترانزیت خارجی در این بندر نیز نشانه افزایش تحرک و پویایی دومین بندر بزرگ استان هرمزگان است.

محمدحسینی همچنین در بیان آمار جابجایی مسافر در بنادر مسافری مرکز و شرق هرمزگان نیز گفت: در خردادماه امسال رشد 26 درصدی جابجایی مسافر را شاهد بوده‌ایم که نشانه روند رو به افزایش مستمر تردد مسافری به سوی جزایر است.

۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۳۵
تعداد بازدید : ۴۰۲