اخبار

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بندر شهید باهنر بازدید کرد

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بندر شهید باهنر بازدید کرد
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف بندر شهید باهنر بندرعباس در مرکز استان هرمزگان، وضعیت عملیاتی آن را به صورت میدانی مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، "محمد راستاد" با همراهی "محمدعلی حسن زاده" معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن حضور در بندر شهید باهنر، از محوطه‌های نگهداری خودروهای وارداتی، انبارهای مسقف و روباز، اسکله‌ها و پایانه مسافری بین‌المللی خلیج‌فارس در این بندر دیدن کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی پس از ارزیابی وضعیت موجود بندر، دستوراتی را برای تسریع بخشیدن به توسعه این پایانه مهم صادراتی صادر کرد.

"حمیدرضا محمدحسینی" مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، ضمن ارایه گزارشی از عملکرد این بندر در سال جاری، توجه به تسهیل رویه صادرات را یکی از راه‌های توسعه و "رونق تولید" در کشور دانست و خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تسهیل صادرات کالا‌های تولید داخل، میزان صادرات در بندر شهید باهنر به ۱۸۳هزار و ۴۴۵ تن رسید که این رقم در همسنجی با مدت مشابه رشد ۸۹ درصدی را نشان می‌دهد.

 مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر میزان تخلیه و بارگیری انواع کالای غیرنفتی در این بندر را ۲۳۲ هزار و ۸۴۳ تن عنوان کرد که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته ۷۲ درصد رشد داشته است.

وی با تاکید بر لزوم توسعه انبارها، بهسازی اسکله ها و افزایش پسکرانه این بندر گفت: با اضافه شدن محوطه ۲۰ هزار متر مربعی طی ماه گذشته، مساحت بندر شهید باهنر به ۳۷۸ هزار مترمربع افزایش یافت.

محمدحسینی اضافه کرد: تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی با شش هزار و ۱۲۱ TEU (هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) به میزان ۶۷ درصد رشد داشته است.

۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۴۵
تعداد بازدید : ۱,۰۵۸