اخبار

رشد ۱۳درصدی تعداد مسافران دریایی در بنادر مرکز هرمزگان/ پنج میلیون نفر مایل سفر در مسیرهای دریایی داخلی و بین المللی ثبت شد

رشد ۱۳درصدی تعداد مسافران دریایی در بنادر مرکز هرمزگان/ پنج میلیون نفر مایل سفر در مسیرهای دریایی داخلی و بین المللی ثبت شد
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از ثبت ۵ میلیون نفر مایل سفر دریایی داخلی و بین المللی در مسیرهای بین بنادر و جزایر مرکز استان هرمزگان طی ایام نوروز ۹۸ خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "حمیدرضا محمدحسینی" ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در دوره زمانی ۲۰ روزه اجرای طرح نوروزی تسهیل سفرهای دریایی، بنادر شهید باهنر و شهید حقانی بندرعباس به عنوان مهم ترین بنادر مرکز هرمزگان شاهد رشد۱۳درصدی تعداد مسافران دریایی بود.
وی افزود: طی این مدت، بیش از ۵ میلیون نفر مایل مسافت طی شده توسط ناوگان دریایی بین بندر شهید باهنر و شارجه امارات و بندر شهید حقانی بندرعباس و جزایر قشم، هرمز و لارک بوده به ثبت رسید که در نوع خود بی نظیر است.
به گفته این مقام مسئول، نفر مایل به مسافت طی شده توسط هر مسافر در سفرهای دریایی اطلاق می شود که نشان می دهد ناوگان دریایی مسافری در یک بازه زمانی چه میزان مسافت را به ازای هر نفر طی کرده است.
محمدحسینی خاطرنشان کرد: در طول یک سفر دریایی از بندر مبدا تا بندر مقصد عوامل متعددی در ایجاد یک سفر دریایی ایمن و خاطره انگیز دخیل هستند که می توان به مراکز کنترل ترافیک دریایی، خدمه شناورها، زیر ساخت ارتباطی بنادر، ایمنی شناورهای مسافری اشاره کرد.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: به تناسب فاصله بندر مبدا و بندر مقصد (طول سفر دریایی) میزان صرف زمان توسط عوامل یاد شده متفاوت خواهد بود که شاخص نفر مایل می تواند بیانگر کارایی این عوامل باشد.
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۰۴
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۲۵۰