اخبار

محمدحسینی مطرح کرد:

آمادگی بنادر شرق هرمزگان برای روز طبیعت/ سواحل مُکران، مقصدی مناسب برای این روز

آمادگی بنادر شرق هرمزگان برای روز طبیعت/ سواحل مُکران، مقصدی مناسب برای این روز
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان گفت: در بنادر سه گانه شرق هرمزگان همیاران ناجی، غواص، همیاران ایمنی، بازرس ایمنی و کنترل قایق‌ها جهت خدمات رسانی به گردشگران حضور فعال دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، حمیدرضا محمدحسینی مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان و رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد تسهیلات خدمات سفرهای نوروزی شهرستان بندرعباس گفت:

ظرفیت گردشگری دریایی سواحل مُکران مانند خور خلاصی در شهرستان جاسک، خور آذینی در شهرستان سیریک و خور تیاب در شهرستان میناب مقاصد مناسبی برای بازدید هموطنان در روز طبیعت می‌باشد.

فراهم نمودن شرایط انجام سفرهای ایمن دریایی، یکی از مهمترین اولویت‌های اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان است که این اداره به عنوان دستگاه متولی در این بخش با اجرای مانورهای امداد و نجات و برگزاری دوره‌های آموزشی برای دریانوردان و ساحل نشینان، شرایط و آمادگی لازم را برای انجام سفرهای ایمن دریایی را فراهم می‌کند.

در بنادر سه گانه شرق هرمزگان همیاران ناجی، غواص، همیاران ایمنی، بازرس ایمنی و کنترل قایق‌ها جهت خدمات رسانی به گردشگران حضور فعال دارند.

۱۴۰ فروند قایق برای همین منظور ساماندهی شده و آموزش‌های لازم از قبیل ایمنی آتش نشانی و کمک های اولیه به صاحبان آنها و جوامع محلی، جهت استفاده از ظرفیت‌های گردشگری ارائه شده است.

ایمنی شناورهای مسافری توسط بازرسان این اداره تحت نظارت و کنترل قرار دارد و به صورت روزانه و ماهانه برای حفظ سطح ایمنی، مورد بازرسی قرار می‌گیرند و برای همین منظور بازرس مقیم در بنادر مستقر شده است.

شماره تلفن ۱۵۵۰ مرکز جستجو و نجات دریایی هرمزگان برای پاسخگویی به مسافران دریایی در نظر گرفته شده است.

شماره تلفن ۳۱۱۱ نیز جهت آگاهی بخشی هموطنان از وضعیت تردد در بنادر مرکز استان هرمزگان آماده پاسخگویی به گردشگران  می‌باشد.

۱۲ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷
تعداد بازدید : ۴۸۴