اخبار

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و کمک به رونق گردشگری و تولیددر جزیره هرمز صورت گرفت؛

مرمت خانه جری پولاک / ایجاد پایگاه گردشگری و موزه دریایی

مرمت خانه جری پولاک / ایجاد پایگاه گردشگری و موزه دریایی
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان گفت: حفظ اصالت در مرمت این بنا مورد توجه بوده و تغییرات تنها در قالب اقدامات مربوط به رفع خطر، استحکام‌ بخشی، رفع الحاقات نامناسب و بازگرداندن اصالت بنا صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، حمیدرضا محمدحسینی با بیان اینکه مرمت این خانه در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و توسعه پایدار جزیره هرمز انجام شد، گفت: ساکنین و جامعه بومی جزیره هرمز باید از ورود گردشگران به این جزیر منتفع شوند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان خاطرنشان کرد: تخریب بسیاری از اجزای این بنای تاریخی به دلیل شرایط اقلیمی جزیره و هجوم آفات بوده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه حفظ اصالت در مرمت این بنا مورد توجه بوده و تغییرات تنها در قالب اقدامات مربوط به رفع خطر، استحکام‌ بخشی، رفع الحاقات نامناسب و بازگرداندن اصالت بنا صورت گرفته است، تصریح کرد: این مرمت با نظارت کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان انجام، و هرگونه دخل و تصرف در این بنا با ضوابط و نظارت آن اداره کل بوده است.

محمد حسینی با بیان اینکه از این پس این محل به عنوان پایگاه فرهنگی و گردشگری بندر هرمز و به عنوان یک موزه دریایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت ادامه داد: این محل به عنوان پاتوقی برای برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری برای هنرمندان استانی فعال خواهد بود.

اضافه می‌شود: این بنا از آثار دوره پهلوی دوم است که توسط جری پولاک، هنرمند چک تبار که در هرمز زندگی می‌کرد، ساخته شده که در سال 1380 به شماره 4598 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

در حال حاضر نمایشگاه نقاشی با عنوان اسکرین شات توسط احمدعلی کارگران از هنرمندان فعال استان در این محل در حال برگزاری است و تا 11 فروردین ماه ادامه دارد. 

۸ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۱۲
تعداد بازدید : ۴۳۶