چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸

اخبار

محیط بندر شهید حقانی برای جانبازان، معلولان و سالمندان مناسب سازی شد/ ارایه خدمات ویژه با راه اندازی پیشخوان فروش بلیت الکترونیک سفرهای دریایی

محیط بندر شهید حقانی برای جانبازان، معلولان و سالمندان مناسب سازی شد/ ارایه خدمات ویژه با راه اندازی پیشخوان فروش بلیت الکترونیک سفرهای دریایی
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از مناسب سازی محیط بندر شهید حقانی و راه اندازی کانتر ویژه فروش بلیت الکترونیک سفرهای دریایی ویژه اقشار خاص در بزرگترین پایانه مسافری دریایی ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر،"حمیدرضا محمدحسینی" مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر شهید باهنر و بنادر شرق استان هرمزگان، بندر مسافری شهید حقانی را به عنوان قلب تپنده پایتخت سفرهای دریایی کشور(هرمزگان) توصیف کرد و اظهار داشت: از ابتدای راه اندازی ساختمان پایانه مسافری دریایی شهید حقانی، نیازسنجی به منظور ارایه خدمات ویژه به مسافران دارای شرایط خاص به ویژه جانبازان، معلولان و شهروندان کم‌توان و ناتوان همچون سالمندان، در دستور کار قرار گرفت و اقدامات اصلی نیز در این رابطه به مرحله اجرا درآمد.

محیط بندر حقانی

وی ادامه داد: هم‌سطح سازی ورودی و خروجی ساختمان پایانه با ایجاد پیاده رو، رمپ و سرویس‌های بهداشتی مختص این افراد از جمله فعالیت‌هایی بوده که در این بندر عملیاتی شده و این اقدامات می‌تواند به عنوان الگویی برای دیگر نقاط پرتردد مسافران در شهر بندرعباس مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق استان هرمزگان تاکید کرد: آماده‌سازی محیط برای استفاده افراد کم توان جسمی و معلولان یکی از موضوعات مهم در پایانه های مسافری محسوب می شود. این موضوع در راستای رعایت تساوی حقوق شهروندی افراد مورد توجه قرار گرفته است تا افراد عادی بتوانند از امکانات این محیط ها استفاده کنند و در جامعه حضور موثر داشته باشند.

محیط بندر حقانی

محمدحسینی بزرگ‌ترین مزیت ایجاد این پیاده‌رو‌ها و رمپ‌ها را فراهم کردن بستر لازم برای حمل و نقل و انتقال کالسکه کودکان، چرخ ‌های دستی خرید، افراد روی صندلی چرخدار و سایر مسافران ناتوان و هدایت افراد به مکان های خاص دانست و تصریح کرد: تمام ورودی‌های‌ اسکله‌های مسافری و سکوهای انتظار در بندر شهید حقانی با ایجاد رمپ جهت استفاده تمام اقشار مناسب‌سازی شده است.

وی ایجاد کانتر فروش بلیط الکترونیک سفرهای دریایی ویژه معلولان در بندر شهید حقانی را یکی دیگر از خدمات ارایه شده به این اقشار عنوان کرد و ادامه داد: علاوه بر این، دستورالعمل جدیدی برای شناورهای تندرو تهیه شده است که بر اساس آن شناورها باید نسبت به اختصاص یک صندلی ویژه معلولین اقدام نموده و یا یک مکان مناسب برای جانمایی صندلی آنها در نظر بگیرند.

محیط بندر حقانی

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق استان هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: سیاست این مجموعه در کنار جامه عمل پوشاندن به اهداف مشخص شده در چشم انداز توسعه بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور، دستیابی به جایگاه برتر در ارائه خدمات مسافری همانند کشورهای توسعه یافته است؛ بر همین اساس، ارائه پیشنهادات و راهکارهای مناسب از سوی مردم می‌تواند این بندر را در مسیر دست یافتن به شرایط مطلوب و ارایه خدمات مورد انتظار کمک کند.

 

۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۵۸
تعداد بازدید : ۱۲۸