اخبار

با حضور استاندار هرمزگان، رئیس بنیاد مستضعفان و نمایندگان اداره کل بنادر و دریانوردی صورت پذیرفت:

آغاز رسمی سفرهای دریایی منظم به جزیره لارک

آغاز رسمی سفرهای دریایی منظم به جزیره لارک
استاندار هرمزگان گفت: افتتاح این خط دریایی سرآغاز مسیر توسعه این جزیره است.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، فریدون همتی، استاندار هرمزگان در جمع مردم جزیره لارک با بیان اینکه پیش از این مردم جزیره لارک تنها امکان تردد به قشم در دو روز آخر هفته را با شناور‌های تندرو داشتند، افزود: از این پس ساکنین و گردشگران می‌توانند در دو روز پایانی هفته دو نوبت در روز، از بندر شهید حقانی بندرعباس مستقیم به جزیره لارک سفر کنند.
وی با اشاره به اینکه افتتاح این خط دریایی سرآغاز مسیر توسعه این جزیره است، افزود: قیمت بلیط برای گردشگران از اسکله شهیدحقانی به جزیره لارک ۳۰ هزار تومان و از قشم ۱۵ هزار و پانصد تومان تعیین شده که البته برای اهالی لارک صد در صد رایگان است.
استاندار هرمزگان ادامه داد: شناور‌های در نظر گرفته شده از سری کلاس آذرخش و با گنجایش ۶۰ مسافر است که در صورت استقبال و به فراخور نیاز از سایر شناور‌ها نیزاستفاده می‌شود.
همتی خاطرنشان کرد: یکی از این پروژه‌ها سرعت بخشی به لایروبی و ساماندهی اسکله لارک در کنار احداث جاده دور جزیره است که زمینه اشتغال پایدار برای حداقل 200 نفر را در بازه زمانی سه ماهه فراهم می‌آورد.
حمیدرضا محمدحسینی، مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق استان هرمزگان در این ارتباط با بیان اینکه بر اساس تفاهم‌نامه سه جانبه بین اداره کل بنادر و دریانوردی، استانداری هرمزگان و بنیاد علوی به نمایندگی از بنیاد مستضعفان، نخستین سفر رسمی دریایی به بندرگاه جزیره لارک صورت پذیرفت، گفت: بر اساس تفاهم صورت گرفته و در راستای ایفای مناسب مسئولیت اجتماعی این اداره، لایروبی بندرگاه لارک، جهت تردد ایمن شناورها و استفاده ساکنین، در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه تا پیش از این امکان سفر دریایی برای ساکنین و گردشگران از بندر حقانی به جزیره لارک وجود نداشت، افزود: با پیگیری صورت گرفته از سوی این اداره، امکان سفر ایمن دریایی از بندر شهید حقانی بندرعباس به جزیره لارک فراهم شده است.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق استان هرمزگان تصریح کرد: این سفر دریایی از مبدا جزیره قشم همه روزه در دو سرویس روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت های رفت ۸ و ۱۶ و برگشت ۸:۳۰ و ۱۶:۳۰ و در روزهای پنج شنبه و جمعه ساعت رفت ۹ و ۱۶ و برگشت ۹:۳۰ و ۱۶:۳۰ امکان سفر ایمن دریایی در این مسیر برقرار است.
محمدحسینی ادامه داد: حرکت این خط منظم  گردشگری از بندر شهید حقانی بندرعباس به جزیره لارک در روزهای پنج‌شنبه و جمعه در ساعات 8 صبح و 15، و از جزیره لارک به بندر شهید حقانی بندرعباس در روزهای پنج‌شنبه و جمعه در ساعات ۹ و ۳۰ دقیقه و 16 و 30 دقیقه خواهد بود.

۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۴۴
تعداد بازدید : ۲,۶۷۳