اخبار

تعامل بندر و شهر؛

توسعه بنادر و شهرهای بندری باید همسو با هم انجام شود

توسعه بنادر و شهرهای بندری باید همسو با هم انجام شود
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق استان بندر را بخشی از شهر دانست و اظهار کرد: با وجود نگاه مثبت و تعامل سازنده‌ای که شهرداری بندرعباس با سازمان بنادر و دریانوردی دارد، به دنبال استفاده از پتانسیل بنادر در جهت توسعه شهر هستیم.
به گزارش روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر، حمیدرضا محمدحسینی در دیدار با مدیران شهری بندرعباس با بیان اینکه بنادر در توسعه شهرهای بندری اثرگذاری بالایی دارند، گفت: هماهنگی و همکاری همه‌جانبه تمامی دستگاه‌ها، ارگان‌ها و نهادها، در ارائه هر چه بهتر خدمات به شهروندان تاثیر بسزایی دارد.
وی با تاکید بر اینکه بنادری که ورودی کالا و مسافر در آنها انجام می‌شود، از نقاط اصلی توسعه شهر به شمار می‌آیند، افزود:  ضرورت توسعه و تعامل دو سویه شهر و بندر انکارناپذیر است و توسعه بنادر و شهرهای بندری باید همسو با هم انجام شود.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق استان هرمزگان، خیابان‌ها و شهر را دو پدیدهای دانست که مسائل‌شان به یکدیگر گره خورده و توسعه هر کدام از این دو مولفه را در گرو توسعه دیگری بیان و تصریح‌کرد: بنادر در توسعه شهرهای بندری بسیار اثرگذار هستند و باید از ظرفیت بنادر در خدمت توسعه‌شهری استفاده کنیم.
محمدحسینی بندر را بخشی از شهر دانست و اظهار کرد: با وجود نگاه مثبت و تعامل سازنده‌ای که شهرداری بندرعباس با سازمان بنادر و دریانوردی دارد، به دنبال استفاده از پتانسیل بنادر در جهت توسعه شهر هستیم.
وی با اشار به گره ترافیکی که در درب ورودی بندر شهید حقانی ایجاد می‌شود، بیان کرد: پیش از این، با بازگشایی درب خروج مسافران پیاده در ضلع شمال شرقی این بندر، مقداری از حجم بار ترافیکی توزیع، که شاهد کاهش اندکی از ترافیک درب ورودی بندر بودیم.
این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: این درب علاه بر اینکه مسافران پیاده را به سمت بلوار طالقانی هدایت می‌کند، دسترسی لازم به پارکینگ مجاور ایجاد شده است.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق استان هرمزگان هدف از برگزاری این دیدار را ارتباط هر چه بیشتر بین بندر و شهر، و هم‌اندیشی برای طرح‌های توسعه‌ای بندر و شهر دانست و ادامه داد: شهرداری بندرعباس با تعامل صورت گرفته و در راستای کمک به بهبود و روان‌سازی ترافیک، در ضلع جنوبی بلوار طالقانی، مسیر اختصاصی خروج از بندر شهید حقانی را در دستور کار خود قرار داده است.
اضافه می‌شود: این مسیر اختصاصی جهت خروج مسافر از بندر شهید حقانی بوده که از درب شمال شرقی تا روبه‌روی مسجد علی‌ابن‌ابیطالب(ع) ادامه خواهد داشت.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۰۳
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۱,۱۰۹