چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸

اخبار

در راستای رونق و کمک به بهبود وضعیت اقصادی کشور؛ تسهیل صادرات در بنادر شرق استان/ راه‌اندازی خط تجاری دریایی بندر جاسک - بندر سویق کشور عمان

در راستای رونق و کمک به بهبود وضعیت اقصادی کشور؛ تسهیل صادرات در بنادر شرق استان/ راه‌اندازی خط تجاری دریایی بندر جاسک - بندر سویق کشور عمان
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق استان با بیان اینکه بندر جاسک، در حوزه دریای عمان استراتژیک است، گفت: زیر ساخت‌های مناسب بندری و گمرکی در جهت توسعه صادرات و فعالیت‌های تجاری و مسافری با کشور عمان در این بندر احداث شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر، حمیدرضا محمدحسینی با بیان اینکه شهرستان جاسک دارای ۳۲۰ کیلومتر ساحل در دریای عمان میباشد، گفت: بندر جاسک یکی از بنادری است که اهمیت آن در ظرفیت‌های صادراتی به کشور عمان، به دلیل همسایگی با این کشور، در حال رشد و گسترش می‌باشد.
وی با اشاره به اینکه جاسک به آب های آزاد و اقیانوس هند مشرف میباشد، ادامه داد: ﺁﺑﺨﻮﺭ ﺍﺳﮑﻠﻪهای ﺍﯾﻦ ﺑﻨﺪﺭ ﭼﻨﺪﻣﻨﻈﻮﺭه در حال حاضر 4.5 ﻣﺘﺮ می‌باشد.
محمدحسینی داشتن کمترین فاصله دریایی با مسقط و بندر صحار عمان را یکی از مزیتهای بندر جاسک دانست و افزود: زیر ساخت‌های مناسب بندری و گمرکی در جهت توسعه صادرات و فعالیت‌های  تجاری و مسافری با کشور عمان در این بندر احداث شده است.

تصویر
این مقام مسئول با تصریح اینکه بندر جاسک، در حوزه دریای عمان استراتژیک است، گفت: خط تجاری بندرجاسک_ بندر سویق کشور عمان، با بارگیری حدود ۸۰۰ تن انواع پالتهای یک و سه تنی  سرامیک و سنگ های ساختمانی فعالیت خود را آغاز کرده است.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق استان خاطرنشان کرد: شروع فعالیت این خط تجاری بوسیله یک فروند شناور فلزی "دوبه موتور دار Barfin "با طول ۵۷ متر و آبخور ۴ متر که ظرفیت بارگیری  حدود ۱۴۰۰ تن کالا را دارد، از بندر جاسک آغاز شد.
همچنین محمد زارعی، رییس اداره بندر و دریانوردی شهرستان جاسک در این رابطه با بیان اینکه محموله‌های فوق از شهرهای اصفهان و یزد به بندر جاسک منتقل شده بود، گفت: با راه اندازی این خط تجاری، امکان حمل کالاهای سنگین و کانتینری از بندر جاسک به کشور عمان امکانپذیر میباشد.
زارعی با اشاره به اینکه این بندر در ۸ ماهه ابتدایی سال ۹۷ از رشد فعالیت بندری ۲۴ درصدی نسبت به مشابه سال گذشته برخوردار بوده است، گفت: صاحبان کالا با توجه به نزدیکی این بندر به بنادر کشور عمان متقاضی جابجایی کالا از بندر جاسک می‌باشند.
اضافه میشود: بندر جاسک در ۳۲۰ کیلومتری شرق بندر عباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

تصویر

۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۲۲
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۲۴۹