شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

اخبار

۱,۴میلیون تن کالای غیرنفتی از بندر شهید باهنر صادر شد/ رونق صادرات غیر نفتی در بندرجاسک

۱,۴میلیون تن کالای غیرنفتی از بندر شهید باهنر صادر شد/ رونق صادرات غیر نفتی در بندرجاسک
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از صادرات بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن کالای غیرنفتی طی یکسال گذشته از طریق این بندر به خارج از کشور خبر داد
به گزارش  روابط عمومی اداره  بنادر و دریانوردی شهید باهنر، حمیدرضا محمدحسینی با تشریح کارنامه سال ۹۶ بندر شهید باهنر اظهار داشت: سال گذشته بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن کالای غیرنفتی از بندر شهید باهنر صادر شد که در همسنجی با سال پیش از آن، ۱۷ درصد افزایش داشته است.
وی عمده کالا‌های صادر شده از بندر شهید باهنر را شامل محموله هایی همچون گوگرد، میوه و تره بار، مصالح ساختمانی و نمک عنوان کرد که به کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس و آسیای شرقی صادر شد.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از تخلیه و بارگیری بیش از ۳۰ هزارTEU کانتینر طی سال گذشته خبر داد و  تصریح کرد: تردد بیش از سه هزار فروند شناور برای تخلیه و بارگیری کالا در ۱۲ ماهه سال ۹۶ به بندر شهید باهنر بندرعباس و بنادر تابعه شرق استان به ثبت رسید.
محمدحسینی در پایان گفت: صادرات کالا‌های غیر نفتی از بندر جاسک در شرق هرمزگان نیز در سال ۹۶ نسبت به سال پیش از آن به میزان ۶۶ درصد افزایش داشته است.
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ۱۴:۰۹
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۲۸۲