اخبار

با حضور و نظارت مدیر بندر شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان مانور مدیریت شرایط اضطراری در بندر شهید حقانی بندرعباس برگزار شد

با حضور و نظارت مدیر بندر شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان مانور مدیریت شرایط اضطراری در بندر شهید حقانی بندرعباس برگزار شد
مانور مدیریت شرایط اضطراری در بندر شهید حقانی بندرعباس با حضور یگان‌های مختلف داخلی بنادر و دریانوردی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بندر شهید باهنر، مانور چند منظوره داخلی مدیریت شرایط اضطراری ظهر امروز شنبه ۱۹ اسفندماه در بندر شهید حقانی بندرعباس برگزار شد.
در این مانور، سناریوی بروز گروگان‌گیری، خرابکاری و آتش‌سوزی در اسکله مسافری بندر شهید حقانی به اجرا درآمد که بلافاصله یگان‌هایی از گارد، حراست، آتش‌نشانی و یگان جستجوی دریایی با مدیریت واحد و فراگیر وارد عمل شده و شرایط اضطراری را بر پایه دانش، تجربیات و هماهنگی‌های مدیریت‌شده به کنترل درآوردند.
ابتدا یگان‌های گارد بنادر اقدام به رهایی گروگان کرده و سپس واحدهای آتش‌نشانی به سرعت آتش ناشی از اقدامات خرابکارانه را اطفا و همچنین عملیات نجات برای مسافری که به دریا افتاده بود نیز انجام گرفت.
فرضیه مشارکت افراد ثالث در اقدامات خرابکاری نیز با شناسایی و دستگیری عاملان از سوی حراست به اجرا درآمد و در طول عملیات با قطع شبکه برق سراسری، تامین برق با ژنراتورها و برق اضطراری نیز مورد تمرین قرار گرفت.
به منظور رعایت ایمنی در ترددهای مسافری، به محض بروز رخداد فرضی، کلیه شناورها از محدوده اسکله و حوضچه خارج و فرایند انتقال مسافر نیز متوقف شد تا با ایجاد شرایط ایمن، ترددهای مسافری پس از ۴۵ دقیقه از سرگرفته شود.
کلیه عملیات‌های فنی و اجرایی مانور با نظارت محمدحسینی مدیر بندر باهنر و بنادر شرق استان صورت گرفت و واحدهای ارزیابی نیز در هر بخش، نقاط ضعف و قوت برگزاری مانور را مورد بررسی قرار دادند

تصویر

۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۰۷
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۸۶۳