اخبار

بندر شهید باهنر دروازه ورود کالا به کشور قطر

بندر شهید باهنر دروازه ورود کالا به کشور قطر
مدیراداره بنادر و دریانوردی شهید باهنراز آمادگی کامل برای ارسال اقلام مورد نیاز کشور قطر از طریق مرز دریایی بندرعباس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر ،"محمد محسنی" ضمن تشریح امکانات و زیرساخت های فنی بندر شهید باهنرو با توجه به سابقه مبادلات اقتصادی از طریق دریا با کشور همسایه قطر از آمادگی کامل این بندر برای ارسال کالا به این کشورخبرداد.
محسنی افزود : در پی تشدید تنش  میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و تحریم کشور قطر توسط آنها، تنها راه ارتباطی امن و مطمئن برای ارسال مواد غذایی و سایر اقلام مورد نیازکشور قطر،بنادر تجاری ایران می باشد.
محسنی خاطر نشان کرد : با توجه به سابقه طولانی وتجربه این بندر در زمینه صادرات و واردات کالا می تواند گذرگاه مناسبی برای ارتباط کشور قطر با اقتصاد دنیا باشد که در این زمینه سازمان بنادرو مسئولین اجرائی استان آمادگی خدمات رسانی را اعلام کرده اند .
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در پایان خاطر نشان کرد : توان تخلیه و بارگیری، آبخور مناسب برای پهلوگیری شناورها و ظرفیت صادراتی موجود که به کشور های حوزه خلیج فارس،اقیانوس هند، آفریقا و آسیای شرقی در حال خدمات رسانی است می تواند با افزایش حجم و کیفیت خدمات در راستای ارتباط با کشور قطر مورد استفاده قرار گیرد.

۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۲
تعداد بازدید : ۱,۵۷۸