اخبار

ترابری ۱,۸ میلیون مسافر دریایی در بنادر مرکز و شرق هرمزگان/ رونق ۵۷ درصدی عملیات کانتینری در بندر شهید باهنر

ترابری ۱,۸ میلیون مسافر دریایی در بنادر مرکز و شرق هرمزگان/ رونق ۵۷ درصدی عملیات کانتینری در بندر شهید باهنر
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از افزایش ۵۷ درصدی عملیات کانتینری در این بندر و همچنین ترابری ۱,۸ میلیون مسافر دریایی در بنادر مرکز هرمزگان طی هفت ماه نخست سال جاری خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، "محمد محسنی" ضمن اعلام جدیدترین آمار سفرهای دریایی در مرکز استان هرمزگان گفت: از آغاز سال جاری تا ابتدای آبان ماه، یک میلیون و۸۲۱ هزار و۷۱۹ نفر مسافر در بنادر تحت مدیریت اداره بنادر شهید باهنر جابجا شدند که رشد ۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید و عمده آن از طریق بندر شهید حقانی صورت گرفته است.

وی از آمار و عملکرد هفت ماهه عملیات جابجایی کالا در این بندر نیز سخن به میان آورد و گفت: طی مدت یاد شده، بالغ بر یک میلیون و ۱۳۵ هزار و ۸۹۴ تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر شهید باهنر و بنادر تابعه آن در شرق استان تخلیه و بارگیری شد.

محسنی ادامه داد: از این میزان، ۸۰۰ هزار و ۱۰۰ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و ۳۳۵ هزار و ۷۹۴ هزار تن به کالاهای نفتی اختصاص داشته است که در بخش نفتی ۲۸ درصد افزایش داشته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر تصریح کرد: طی مدت یاد شده، ۶۱۹ هزار و ۳۶۶ تن کالای غیر نفتی و ۹۷ هزار و ۸۲۵ تن کالای نفتی از این بنادر صادر شد که در بخش نفتی ۴۵ درصد افزایش داشته است.

به گفته وی، مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، دام زنده، آهن آلات و مصالح ساختمانی از جمله کالاهای صادراتی بوده که از بندر باهنر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس وکشورهای حوزه اقیانوس هند جابجا شده است.

محسنی خاطرنشان کرد: طی این مدت، ۶۱ هزار و ۳۵۹ تن کالای وارداتی غیر نفتی وارد بندر شهید باهنر و بنادر تابعه آن در شرق هرمزگان شد.

این مقام مسئول از جمله کالاهای وارداتی را شامل برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، قطعات یدکی، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری اعلام کرد و افزود: این محموله ها پس از طی شدن تشریفات گمرکی، از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از ترانزیت ۳۶ هزار و ۷۶۱ دستگاه خودرو از طریق این بندر طی هفت ماهه نخست امسال خبر داد.

 وی با اشاره به عملیات تخلیه و بارگیری ۴۰۵TEU کانتینر طی سال جاری با افزایش ۵۷ درصدی، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۵ هزار و ۹۴۴ فروند شناور در بنادر شهید باهنر، جاسک و تیاب پهلو گرفتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۷ درصد رشد را نشان می دهد.

۲۲ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۰۶
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهیدباهنر |
تعداد بازدید : ۶۵۰