اخبار

مانور اطفاء حریق شناور چوبی در بندر شهیدباهنر ، با موفقیت انجام شد.

مانور اطفاء حریق شناور چوبی در بندر شهیدباهنر ، با موفقیت انجام شد.
مدیر اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر از موفقیت مانور اطفاء حریق شناور در این بندر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر، محمد محسنی گفت: این اداره  به منظور ارتقاء توان عملیاتی نیروهای آتش نشانی و تست تجهیزات و سیستم های اطفاء حریق موجود، تصمیم به اجرای مانور اطفاء حریق در محوطه عملیاتی بندر  گرفت .

وی افزود: یک روز قبل جلسه هماهنگی  با حضور بخش های مختلفی که در مانور نقش داشنتند برگزار شد و به منظور اطمینان از عملکرد تجهیزات اطفاء حریق و آمادگی و هماهنگی نیروهای عملیاتی سناریو مانور  "پیش مانور"  در محل حادثه فرضی برگزار گردید .

مدیر اداره بنادرودریانوردی شهیدباهنر اضافه کرد: مانور اصلی عملیاتی اطفاء حریق نیز در تاریخ مشخص شده راس ساعت 19:30 تیرماه طی ارتباط برج کنترل بندر با ایستگاه آتش نشانی، پاسگاه گارد، محیط زیست و امور دریایی، وقوع آتش سوزی بر روی موتورلنج چوبی در محل اسکله 6 اعلام گردید. و بلافاصله مامورین گارد به محل اعزام و ضمن مسدود نمودن مسیرهای منتهی به محل آتش سوزی، مسیر تردد خودروهای آتش نشانی را باز نمودند.

محمد محسنی خاطرنشان کرد : در ادامه  عملیات اطفاء  با استقرار سه خودرو اطفاء حریق سبک و سنگین و با حضور 16 نفر از نیروهای اتش نشان انجام شد و پس از اطفای حریق شناور 5 نفر از نیروهای آتش نشانی، با لباس عملیاتی و کپسول تنفسی وارد شناور شده و از موفقیت عملیات اطمینان حاصل کردند.
۳ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۸
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۷۵۶