اخبار

رشد 400 درصدی شاخص پهلودهی شناورهای خارجی در سال 95

رشد 400 درصدی شاخص پهلودهی شناورهای خارجی در سال 95
مدیر اداره بنادرودریانوردی شهیدباهنر از افزایش چشمگیر پهلودهی شناورها ی خارجی در بندر شهید باهنر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر،"محمد محسنی" با تشریح عملکرد بخش عملیات دریایی بندر

گفت: از آغاز سال جاری تاکنون بالغ بر 1191 فروند شناور برای تخلیه و بارگیری کالا وارد بندر شهید باهنر شده اند که این میزان

در مقایسه با مدت مشابه سال 94 به میزان 39درصد رشد داشته است.

وی افزود: با توجه به نامگذاری سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل توسط مقام معظم رهبری (مد) با برنامه ریزی صحیح انجام شده در امر خدمات رسانی مطلوب و سریع به کشتیرانی ها در کلیه شاخص های عملکردی بخش عملیات دریایی نسبت به سال گذشته رشد چشمگیر داشته ایم که بیشترین رشد مربوطه به شاخص ورود شناورهای خارجی به بندر با 400درصد رشد می باشد.


رشد 400 درصدی

مدیر اداره بنادرودریانوردی شهید باهنراعلام کرد: در سال 95 تعداد پروانه خروجی صادره برای شناورها به بیش از 58 فقره در روز می رسد که این امر نشان سرعت عمل همکاران و استقبال خطوط کشتیرانی به استفاده از خدمات بندر شهید باهنر دارد. سایر شاخص های عملکردی عملیات دریایی را می توان به میزان ورود شناورهای های بالای هزار تن، میزان ورود شناورهای زیر هزارتن و تردد شناورهای ایرانی اشاره کرد که در سال 95 میزان پهلودهی شناورهای بالای هزارتن 40درصد، ورود  شناورهای ایرانی 34درصد و شناورهای زیر هزارتن 36 درصد نیز رشد داشته است.  

لازم به ذکر است، بندر شهید باهنر در مرکز استان هرمزگان واقع شده و با دارابودن آبخور بیش از ده متر پس از بنادر امام خمینی(ره) و شهید رجایی، بالاترین آبخور را در بین بنادر کشور دارد. 5 درصد عملیات صادرات، واردات و ترانزیت کشور  در این بندر صورت می گیرد.

دسترسی به آبهای آزاد جهان از خلیج فارس، اتصال به شبکه بین المللی راه آهن و شبکه راه های بین المللی، نزدیکی به منطقه آزاد قشم و بنادر تجاری خلیج فارس از جمله مزیت های بندرشهید باهنر می باشد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۰۱
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۷۸۲