اخبار

جادری خبرداد:توسعه گردشگری در اولویت برنامه های اقتصاد مقاومتی هرمزگان قرار دارد/تالاب خورآذینی همانند نگینی در شرق استان است

جادری خبرداد:توسعه گردشگری در اولویت برنامه های اقتصاد مقاومتی هرمزگان قرار دارد/تالاب خورآذینی همانند نگینی در شرق استان است
استاندار هرمزگان/ ‌توسعه گردشگری در هرمزگان به عنوان اولویت نخست اقتصاد مقاومتی قرار دارد

به گزارش روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهیدباهنر، جاسم جادری در نشست شورای اداری سیریک که در جزیره‌ای

درمیان تالاب خور آذینی شهرستان سیریک با محوریت توسعه گردشگری این منطقه پیرامونی این تالاب برگزار شد، اظهار داشت:توسعه گردشگری در هرمزگان به حدی برای ما در سال اقتصاد مقاومتی از اولویت و اهمیت برخوردار است که نخستین سفرشهرستانی خود در سال جدید را به این منطقه اختصاص داده‌ایم و خواستیم منطقه را از نزدیک مورد بررسی قرار دهیم. 

وی با اشاره به مشخصات و مختصات تالاب خورآذینی در شهرستان سیریک، گفت: این منطقه در دهه های اخیر علی‌رغم ظرفیت‌های قابل توجه و تامل مورد غفلت برنامه‌ریزان برای توسعه واقع شده است .

استاندار هرمزگان اضافه کرد: در کشور خورها و تالاب های متعددی وجود دارد، اما به جرات می‌توان گفت خورآذینی همانند نگینی در شرق هرمزگان با تمام درخشش مغفول مانده است .

جادری با بیان اینکه این منطقه دارای جذابیت‌های زیادی است، افزود: قابلیت‌های متعدد این منطقه را به ایجاد زیرساخت‌ها و پشتیبانی‌ها برای توسعه گردشگری بومی‌محور بیش از پیش ترغیب و تشویق می‌کند و از همین رو امروز در سیریک حضور یافته ایم تا بتوانیم مصوبات لازم را به تصویب برسانیم .


استاندار

وی گفت‌: تقویت زیرساخت های موجود در روستاها و تالاب و افزایش زیرساخت‌های در بعد نرم افزاری و سخت‌افرازی مورد توجه قرار دارد .

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در هرمزگان، ‌توسعه گردشگری به عنوان اولویت نخست اقتصاد مقاومتی قرار دارد، اظهار داشت: به عنوان نمونه شهرستان سیریک در تعطیلات نوروز امسال 340 هزار گردشگر داشته است و این رقم با اندک تبلیغ و معرفی بیشتر شهرستان در سال‌های آینده به حد قابل تاملی افزایش یابد، از همین روست که به این باوریم که هرمزگان می‌تواند در بعد گردشگری هم خود را از اقتصاد ملی منتفع کند .

جادری در بخش پایانی سخنان خود به همایش روزهای اخیر اقتصاد مقاومتی در مرکز کشور اشاره کرد و افزود: در استان نیز تمام مدیران و مسئولان دستگاه‌های مختلف و فرمانداران موظف شده‌اند، نسبت به تشکیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی در مجموعه های خود اقدام کنند .
۲۲ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۴۰
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۶۹۲