اخبار

افزایش صادرات محموله دام زنده از بندرشهید باهنر به بندرخصب

افزایش صادرات محموله دام زنده از بندرشهید باهنر به بندرخصب
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از صادرات محموله احشام از طریق این بندر به مقصدبندر خصب کشور عمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر ودریانوردی شهید باهنر ، "محمد محسنی" ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای گسترش روابط تجاری بندر شهید باهنر با بنادر کشورهای حاشیه خلیج فارس تعداد 16 هزار و695رأس دام زنده  توسط 32 فروند لنج باری از بندر شهید باهنر به مقصد بندر خصب کشور عمان بارگیری و صادر شد .

وی اظهار داشت : صدور مجوزهای لازم جهت صادرات دام زنده بر اساس درخواست صاحبان کالا، توسعه صنعت دامپروری، ارز آوری و گسترش صادرات و مراودات تجاری را از جمله اهداف این بندر عنوان کرد .

مدیر اداره بنادر ودریانوردی شهید باهنر با اشاره به اینکه ارزش محموله دام صادراتی در این بندر بیش از 3میلیون و589هزار دلار بوده است.

وی افزود: برای صادرات محموله احشام، تاکنون 35 فروند لنج باری مطابق با استانداردهای ایمنی عملیات دریایی و بندری و دامپزشکی استان تجهیز شده است .

محمد محسنی در پایان خاطر نشان کرد ، برخورداری از زیرساخت های مناسب، نظارت ۲۴ ساعته عملیات بر اساس استانداردهای ایمنی، حضور نمایندگان دامپزشکی، همکاری گمرک، سرعت ارائه خدمات و وجود شناورهای مناسب در بندر شهید باهنر موجب شده تا صاحبان کالا این بندر را به عنوان یکی از بنادر مهم صادرات احشام در سطح استان انتخاب کنند .

لازم به ذکر است ، حمل صادرات دام زنده از بندر شهید باهنر دارای سابقه چند ساله می باشد که صادرات این نوع محموله تاکنون بیشتر به کشورهای عمان و امارات بوده است .
۸ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۱۰
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۸۸۵