اخبار

افزایش 113 درصدی صادرات نفتی در بندر شهید باهنر هرمزگان

افزایش 113 درصدی صادرات نفتی در بندر شهید باهنر هرمزگان
مدیر اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر از تخلیه وبارگیری بیش از یک میلیون و 620 هزار تن کالای نفتی و غیر نفتی طی 9 ماه سال جاری در این بندر خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر،"محمد محسنی " ضمن ارایه گزارشی از عملکرد 9 ماهه سال 94 اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر،گفت : طی این مدت،جابجایی یک میلیون و298 هزار و368 تن کالای غیر نفتی و 321 هزارو 829 تن کالای نفتی به انجام رسید که در بخش نفتی و 11 درصد افزایش در این فعالیت ها به ثبت رسید.

وی افزود :طی 9 ماهه سال جاری،40 هزار و984تن کالای غیر نفتی به این بندر وارد شده که نسبت به سال گذشته 74 درصد کاهش داشته است .

به گفته محسنی،برنج،خشکبار،مصالح ساختمانی،خودرو،پارچه،لوازم خانگی وماشین آلات راهداری از جمله کالاهای وارداتی است که از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

مدیر اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر خاطر نشان کرد: در این مدت،یک میلیون و92هزارو 569تن کالاهای غیر نفتی و79هزار و 823تن کالای نفتی از این بندر صادر شد که در بخش کالاهای غیر نفتی 11 درصد وکالاهای نفتی 113 درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول افزود :موادشیمیایی،کشاورزی،مواد معدنی،قیر،میوه و تره بار،مواد پروتینی،آهن آلات ومصالح ساختمانی از جمله کالاهای صادراتی است که به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و کشورهای حوزه اقیانوس هند صادر شد.

محسنی گفت:همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون،TEU398 کانتینر یخچالی به امارات عربی متحده صادر شده است.

وی ادامه داد:طی 9 ماهه سال 94،83 هزار و724تن نیز کالای غیر نفتی از این بندر ترانزیت شد که عمده آن ها خودروی سبک بود.

محسنی از تردد بیش از 2هزارو 644فروند شناور طی سال جاری خبر داد که در بخش پذیرش شناورهای فلزی 9درصد افزایش دارد.

مدیر اداره بنادرودریانوردی شهید باهنررقم مجموع مسافران جابجا شده از طریق بنادرشهید باهنروشهید حقانی را بالغ بر یک میلیون و 975 هزار نفر اعلام کرد وگفت:طی این مدت،حدود26 هزارنفر مسافر از طریق مسیرهای دریایی به بنادر کشورهای حوزه خلیج فارس جابجا شدند.

گفتنی است،بندرشهید باهنردر مرکزاستان هرمزگان واقع شده وبا دارا بودن آبخور بیش از ده متر پس از بنادرامام خمینی (ره)وشهید رجایی،بالاترین آبخور را در بین بنادر کشور دارد. 5 درصد عملیات صادرات،واردات وترانزیت کشور در این بندرصورت می گیرد.

دسترسی به آبهای آزاد جهان از خلیج فارس،اتصال به شبکه بین المللی راه آهن وشبکه راه های بین المللی ،نزدیکی به منطقه آزاد قشم وبنادر تجاری خلیج فارس از جمله مزیت های بندر شهید باهنر می باشد.

۲۹ دی ۱۳۹۴ ۱۱:۲۵
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۹۰۹