اخبار

محسنی خبر داد :بنادر و دریانوردی با اعتباری بالغ بر1700میلیارد ریال پیشگام در توسعه سواحل مکران

محسنی خبر داد :بنادر و دریانوردی با اعتباری بالغ بر1700میلیارد ریال پیشگام در توسعه سواحل مکران
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تثبیت جمعیتی در شرق هرمزگان از پیشگام بودن سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران با سرمایه گذاری بالغ بر 1700میلیارد ریال خبرداد .

به گزارش روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر ،" محمد محسنی" ، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری

و اقدامات دولت در خصوص توسعه سواحل جنوبی کشور اظهار داشت: سواحل مکران در شرق استان هرمزگان به واسطه موقعیت

ویژه این استان و قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و همچنین آماده بودن زیرساخت های اولیه با سرعت در حال آماده سازی

بستر توسعه و جذب سرمایه گذار است .

مدیر بنادر و دریانوردی باهنر با تاکید بر فعالیت های انجام شده و زیر ساخت های در حال احداث در سواحل مکران بیان داشت: با تغییر نگاه‌ها به این نقطه مغفول مانده از کشور، حرکت‌ها و برنامه‌های چشمگیری در راستای رونق و توسعه دریامحور منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

وی در ادامه  با بیان اینکه سواحل مکران علیرغم دارا بودن ظرفیت‌های فراوان از توجهات دور مانده بود افزود: این مناطق با دیدگاه جدید مسئولان نظام به خصوص مقام معظم رهبری در کانون توجهات قرار گرفت و ایده ها و افکار مختلفی را در زمینه رونق اقتصادی آن فعال ساخت .

محسنی در ادامه بیان داشت: این نگاه جدید جرقه ای شد تا سازمان ها و ارگان‌های مختلف کشوری و لشکری طی اقدامات جهادگونه برای تحقق خواسته نظام حرکت کنند .

مدیر بنادر و دریانوردی باهنر تصریح کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت ویژه مسئولان نظام برای توسعه سواحل مکران سازمان بنادر و دریانوردی نیز این قائده مثتثنی نماند و مطالعات و بررسی ها خود را برای ایجاد زیر ساخت‌های مناسب برای فعالیت‌های اقتصادی و بهره‌گیری حداکثری از اصلی‌ترین عنصر این سواحل که دریا است آغاز شود و به  حول و قوه الهی طرح‌ها بررسی و تصویب شد و اکنون نیز  شاهد شکوفایی این طرح‌ها در جای جای سواحل مکران خصوصا  حوزه کنترلی اداره بندر و دریانوردی شهید باهنر هستیم .

وی ادامه  با اشاره به اینکه عمده زیرساخت‌های بندری با استقرار نیروی دریایی ارتش در شهرستان جاسک در هرمزگان ایجاد و در حال احداث است افزود: در شهرستان جاسک به عنوان یکی از بنادر خوب و حاکمیتی پروژه لایروبی ، ایجاد موج شکن ، استحصال اراضی دیوارکشی و ایجاد زیرساخت‌های بندری در حال احداث است .

محسنی با تاکید بر اینکه شهرستان سیریک به عنوان دروازه مکران مطرح است، این بندر  را از لحاظ پس کرانه پس از بندر شهید رجایی بزرگترین و مناسب ترین بندر استان معرفی کرد و افزود: لایروبی، ایجاد موج‌شکن، استحصال اراضی و دریوارکشی و ایجاد زیر ساخت‌های بندری از جمله پروژه هایی است که در این شهرستان در دست اجرا است.

این مقام مسئول در ادامه بندر تیاب را به عنوان قدیمی ترین بندر در شرق استان نام برد که با انجام  پروژه‌های لایروبی و افزایش عمق حوضچه برای رونق دوباره تجارت مردم و توسعه صنایع دریامحور در حال آماده سازی است .

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه سواحل مکران تا کنون بالغ بر 1700میلیارد ریال هزینه کرده است افزود: در آینده‌ای نزدیک با راه اندازی خط مسافری بندرعباس ، جاسک به عمان و بلعکس رونق ویژه ای در این بخش ایجاد می شود .

محسنی سرمایه‌گذاری در بنادر شرق استان برای صادرات مواد معدنی، و مصالح ساختمانی خبرداد و تاکید کرد: بنادر هرمزگان به ویژه بندر استراتیژیک و چند منظوره جاسک نقش بسیار موثری در توسعه سواحل مکران ایفا می‌کند .

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر در ادامه افزود: استفاده از ظرفیت‌های گردشگری سواحل مکران را نیز با آموزش بومیان و

قایقداران منطقه به ویژه در خور تیاب در شهرستان میناب و خور آذینی در شهرستان سیریک و آماده‌سازی بستر صنعت گردشگری

در این مناطق برای تعطیلات نوروز امسال در دستور کار قرارداده‌ایم .

۱۶ دی ۱۳۹۴ ۱۴:۴۰
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۸۴۹