اخبار

صا درات نخستین محموله دام زنده از طریق اداره بنادر ودریانوردی شهید باهنر به مقصد بندر الرویس قطر

صا درات نخستین محموله دام زنده از طریق اداره بنادر ودریانوردی شهید باهنر به مقصد بندر الرویس قطر
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از صادرات نخستین محموله احشام از طریق این بندر به مقصدبندر الرویس کشور قطر خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر ودریانوردی شهید باهنر ، "محمد محسنی" ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای گسترش روابط تجاری بندر شهید باهنر با بنادر کشورهای حاشیه خلیج فارس تعداد 2 هزار و580رأس دام زنده  توسط 4 فروند لنج باری از بندر شهید باهنر به مقصد بندر الرویس کشور قطر بارگیری و صادر شد .

وی اظهار داشت : صدور مجوزهای لازم جهت صادرات دام زنده بر اساس درخواست صاحبان کالا، توسعه صنعت دامپروری، ارز آوری و گسترش صادرات و مراودات تجاری را از جمله اهداف این بندر عنوان کرد .

مدیر اداره بنادر ودریانوردی شهید باهنر با اشاره به اینکه ارزش نخستین محموله دام صادراتی در این بندر بیش از 645هزار دلار بوده است، و روند این نوع محموله صادراتی ادامه داشته و مقرر است طی روزهای آینده 2500 رأس دیگر به آن کشور صادر گردد .

وی افزود: برای صادرات محموله احشام، تاکنون10 فروند لنج باری مطابق با استانداردهای ایمنی عملیات دریایی و بندری و دامپزشکی استان تجهیز شده است .

محمد محسنی در پایان خاطر نشان کرد ، برخورداری از زیرساخت های مناسب، نظارت ۲۴ ساعته عملیات بر اساس استانداردهای ایمنی، حضور نمایندگان دامپزشکی، همکاری گمرک، سرعت ارائه خدمات و وجود شناورهای مناسب در بندر شهید باهنر موجب شده تا صاحبان کالا این بندر را به عنوان یکی از بنادر مهم صادرات احشام در سطح استان انتخاب کنند .

لازم به ذکر است ، حمل صادرات دام زنده از بندر شهید باهنر دارای سابقه چند ساله می باشد که صادرات این نوع محموله تاکنون بیشتر به کشورهای عمان و امارات بوده است .

۱۶ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۳۲
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۹۸۸