اخبار

محسنی خبر داد: افزایش 21 درصدی صادرات غیر نفتی از بندر شهید باهنر

محسنی خبر داد: افزایش 21 درصدی صادرات غیر نفتی از بندر شهید باهنر
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر وشرق استان از افزایش21 درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی در این بندر طی 8 ماهه سال جاری خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر، "محمد محسنی" در این رابطه اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 993 هزار و 115 تن کالای غیر نفتی از بندر شهید باهنر صادر شده است.

وی آهن آلات و مصالح ساختمانی، مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار ومواد پروتینی را از جمله کالاهای صادراتی دانست که از این بندر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و کشورهای حوزه اقیانوس هند ارسال شده است.

محسنی خاطرنشان کرد: طی 8 ماهه امسال، بیش از یک میلیون و 480 هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد که 8 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است .


مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: طی این مدت، بیش از 37هزار و 100 تن کالای غیر نفتی به این بندر وارد شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 73 درصد کاهش داشته است.

به گفته وی، برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری از مهم ترین کالاهای وارداتی است که از بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

محسنی افزود: طی این مدت، 2 هزار و 393 فروند شناور از طریق بنادر مسافری شهید باهنر و شهید حقانی تردد کردند.

وی اضافه کرد: طی مدت یاد شده، ترابری یک میلیون و 634 هزار و 650 نفر مسافر از طریق بنادر شهید باهنر و شهید حقانی به انجام رسید که از این رقم، تعداد 23 هزار و 500 نفر مسافر در مسیرهای دریایی بندرعباس به بنادر کشورهای حوزه خلیج فارس و بالعکس جابجا شده اند.