اخبار

محسنی خبر داد: جابجایی کالا در بندر شهید باهنر از مرز یک میلیون تن گذشت/ افزایش 8 درصدی تخلیه و بارگیری

محسنی خبر داد: جابجایی کالا در بندر شهید باهنر از مرز یک میلیون تن گذشت/ افزایش 8 درصدی تخلیه و بارگیری
مدیر اداره بنادر و دریانوری شهید باهنر از تخلیه و بارگیری یک میلیون تن انواع کالا و رشد 8 درصدی حجم جابجایی محموله های تجاری در این بندر طی نیمه اول سال جاری خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر ودریانوردی شهید باهنر ، "محمد محسنی" با اشاره به عملکرد بندر شهید باهنر طی شش ماهه نخست سال 94، اظهار کرد: طی این مدت، در مجموع یک میلیون و 64 هزار و 613 تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 8 درصد رشد داشته است.

وی افزود: در این مدت، 28 هزار و 478 تن کالای غیر نفتی به این بندر وارد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 71 درصد کاهش داشته است.

به گفته این مقام مسئول، برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری از جمله کالاهای وارداتی است که از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

محسنی همچنین حجم کابوتاژ غیرنفتی در این بندر را 12 هزار و 222 تن و در بخش کالاهای نفتی را حدود 170هزار تن اعلام کرد و گفت: طی مدت یاد شده، ترانزیت کالاهای غیرنفتی 67 هزار تن و در بخش نفتی 142 تن بوده است.

صادرات 750 هزار تن انواع کالا از بندر باهنر

مدیر اداره بنادر و دریانوری شهید باهنر خاطرنشان کرد: طی نیمه سال جاری، 703 هزار و 337 تن کالاهای غیر نفتی و 50 هزار و 544 تن کالای نفتی از این بندر صادر شده است که در بخش جابجایی کالاهای غیر نفتی 33 درصد و کالاهای نفتی 78 درصد افزایش به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، آهن آلات و مصالح ساختمانی را از جمله کالاهای صادراتی عنوان کرد که از بندر باهنر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و کشورهای حوزه اقیانوس هند صادر می شود.

محسنی بیان کرد: طی مدت یادشده، تردد یکهزار و 720 شناور و 40 هزار دستگاه کامیون در این بندر ثبت شده است.

جابجایی 1.3 میلیون مسافر از طریق بنادر مرکز هرمزگان

این مقام مسئول افزود: از ابتدای سال جاری تا ابتدای مهرماه جاری، یک میلیون و 373 هزار و 679 مسافر از طریق دو بندر شهید باهنر و شهید حقانی جابجا شدند.

تعداد مسافران خارجی مسیر دریایی خلیج فارس به مرز 20هزار نفر رسید

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر ضمن اشاره به آخرین آمار سفرهای دریایی به مقصد کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری، تعداد 19هزار و 705 مسافر خارجی در مسیرهای دریایی بین این بندر و کشورهای حوزه خلیج فارس جابجا شد.

صادرات230 هزار راس دام زنده به عمان

وی گفت: صادرات سه هزار و 131 TEU کانتینر یخچالی به مقصد کشور امارات، 230 هزار و 204 راس احشام به کشور عمان و 307 هزار تن مواد فله ریلی از دیگر عملیاتی است که طی نیمه نخست سال جاری در این بندر انجام شد.

لازم به ذکر است، دسترسی به آبهای آزاد جهان از طریق خلیج فارس و تنگه هرمز، اتصال به شبکه بین المللی راه آهن و شبکه راه های بین المللی، نزدیکی به منطقه آزاد قشم و بنادر تجاری حاشیه جنوبی خلیج فارس از جمله ویژگی های منحصربفرد بندر شهید باهنر هرمزگان است.

صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی و جابجایی مسافر از دیگر فعالیت های این بندر است و کشتی هایی با ظرفیت 30 هزار تن و آبخور بیش از 10 متر در این بندر پهلو می گیرند.
۱۲ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۹
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۸۶۴