اخبار

پیام تبریک مدیر بندرشهیدباهنروشرق استان هرمزگان بمناسبت عید سعید قربان

پیام تبریک مدیر بندرشهیدباهنروشرق استان هرمزگان بمناسبت  عید سعید قربان
محمدمحسنی درپیامی عید سعید قربان راتبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر،  درپیام تبریک عید سعید قربان مدیراداره بنادرودریانوردی شهیدباهنروشرق استان چنین آمده است.

عید سعید قربان به عنوان باشکوه‌ترین و زیباترین جلوه تعبد و اطاعت در برابر معبود و عالیترین مرحله بندگی و عبودیت به درگاه حضرت باریتعالی است.
عید قربان که پس از وقوف در عرفات و مشعر و منا فرا می‌رسد، عید رهایی از تعلقات است رهایی از هر آنچه غیرخدایی است. در این روز حج‌گزار، اسماعیل وجودش را، یعنی هر آنچه بدان دلبستگی دنیوی پیدا کرده قربانی می‌کند تا سبکبال شود. این عید نزدیک شدن دل‌هایی است که به قرب الهی رسیده‌اند.
عید سعید قربان، چنانچه بنیانگذار جمهوری اسلامی می‌فرماید: عیدی است که انسان‌های آگاه را به یاد قربانگاه ابراهیمی می‌اندازد. قربانگاهی که درس فداکاری و جهاد در راه خدای بزرگ را به فرزندان آدم و اصفیاء و اولیاء می‌دهد.
اینجانب ضمن تبریک و تهنیت این عید بزرگ خدمت عموم مسلمانان جهان، ملت سربلند ایران اسلامی، علی‌الخصوص مردم متدین و عزیز استان هرمزگان وجامعه دریایی وبندری استان، از درگاه خداوند سبحان خواهانم همه ما را به درک واقعی پیام این عید اضحی که همانا ایثار، فداکاری، وحدت و دلدادگی و بندگی بر آستان حضرت دوست می‌باشد را تحت توجهات ویژه حضرت بقیه‌الله الاعظم و پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری نائل فرماید. انشاءالله

۱ مهر ۱۳۹۴ ۱۵:۰۵
روابط عمومی اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر |
تعداد بازدید : ۱,۲۱۲