اخبار

در سفر هیأت 30 نفره عمانی به بندر شهید باهنر مطرح شد; تمایل تجار عمان به ورود در بازار حمل و نقل دریایی ایران

در سفر هیأت 30 نفره عمانی به بندر شهید باهنر مطرح شد; تمایل تجار عمان به ورود در بازار حمل و نقل دریایی ایران
هیأتی 30 نفره از تجار و فعالان اقتصادی عمان باهدف توسعه همکاری‌ های اقتصادی در استان هرمزگان وارد بندر شهید باهنر شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، هیأت30 نفره از تجار و فعالان اقتصادی کشور سلطنتی عمان که با هدف بازگشایی راههای جدید تجارت و سرمایه‌گذاری در ایران به این استان سفر کردند، روز جمعه مورخ 13/6/94 مورد استقبال مدیر بندر شهید باهنر قرار گرفتند و طی نشستی درخصوص راههای بهبود روابط تجاری فی مابین مذاکره کردند.
"محمد محسنی" در این دیدار ضمن عرض خوش آمد گویی به هیئت عمانی گفت: ازاینکه بندرشهید باهنر یکی از قدیمی ترین بنادرایران را برای شروع فعالیت تجاری واقتصادی خود انتخاب نموده اید کمال تشکر را داریم و با توجه به اینکه ایران بازار بزرگی برای سرمایه گذاری کشورهای همسایه خصوصاً عمان با اشتراکات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است، تجار برای افزایش مبادلات تجاری دوجانبه از این موضوع بهرمند می شوند.
وی افزود: امیدواریم بتوانیم با درک مشترک اقتصادی فی مابین زمینه فعالیت بیشتر را فراهم سازیم که خوشبختانه با تعامل و همکاری موجود بین ارگان ها که ناشی از سیاست خوب دولت جمهوری اسلامی ایران است عزم واراده جدی برای پیشرفت اهداف اقتصادی مشترک کشورهای  ایران و عمان بوجود آمده است.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق استان اظهار داشت: کلیه تعمیرات اساسی اسکله های بندر شهیدباهنر با اعتباری بالغ بر100میلیارد ریال صورت پذیرفته تابتوانیم بستر مناسبی برای پهلودهی کشتیهای مختلف کالاهای عمومی و مسافری داشته باشیم.
در ادامه این نشست مسئول هیئت عمانی گفت: عمان مایل است ورود عمیق تری در بازار ایران داشته باشد و اتاق بازرگانی و صنعت عمان هیات 30 نفره‌ای از تجار سرشناس این کشور را راهی بندرعباس کرده است و از مهمترین اهداف این سفر توسعه روابط اقتصادی فیمابین بخش خصوصی و اتاقهای بازرگانی دو کشور است.
یکی دیگر از اعضای این هیأت نیز در این نشست افزود: ایجاد حمل و نقل مستقیم دریایی به عنوان مهمترین عامل توسعه تجارت بین دو کشور عمان وایران از طریق بندر شهید باهنر بندرعباس در برنامه های آتی است تا با گامهای اجرایی قوی تر شروع کننده تعاملات تجاری و اقتصادی باشیم.
"محمدمحسنی" نیز در پایان یادآور شد مجموعه بندری شهید باهنر و بنادر تابعه شرق هرمزگان آمادگی کامل فعال سازی این خط دریایی را دارد و انتظار ما از هیأت عمانی این است که فرصتها را ازدست ندهیم و عملاً شروع کننده فعالیت اقتصادی و مسافری باشیم.
وی ابراز امیدواری کرد راه اندازی این خط برای هر دو کشور به ویژه ساکنین استان های ساحلی ایران و عمان که دارای قرابت های مختلف می باشد موجبات رونق اقتصادی شود و انتظار است این سفر متمایز ازسفرهای گذشته باشد و نوید آینده ای روشن درتعاملات اقتصادی دوکشور باشد.
در پایان این نشست، مدیران شرکت دولتی حمل و نقل مسافری عمان NFC قول دادند تا پایان شهریور ماه سالجاری بررسی های لازم برای راه اندازی خط مسافری از بندرعباس به بندر خصب انجام خواهند داد و به احتمال قوی از مهر ماه اولین سفر توریستی صورت می پذیرد.