اخبار

کشتی " " HANBADA سفر دریایی جاده ابریشم در بندر شهید باهنر پهلو گرفت

کشتی " " HANBADA سفر دریایی جاده ابریشم در بندر شهید باهنر پهلو گرفت
کشتی طرح سفر دریایی جاده ابریشم متعلق به دانشگاه دریانوردی کشور کره جنوبی در بندر شهید باهنر پهلو گرفت.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: کشتی آموزشی " " HANBADA متعلق به دانشگاه دریانوردی کشور کره جنوبی ساعت 10 صبح امروز در بندر شهید باهنر بندرعباس پهلو گرفت.

 

مجید امینی افزود: این کشتی بزرگ 183 دانشجوی دریایی، 21 مقام دولتی و 42 خدمه از استان کیونگ بوک کره جنوبی را به همراه خود دارد.

وی اعلام کرد: این کشتی از بندر مسقط عمان وارد شده است و پس از توقف 24 ساعته، بندر شهید باهنر را به مقصد بندر استانبول ترکیه ترک می کند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر شهید باهنر ادامه داد: ارائه آموزش های دریانوردی بنادر و آبراه های ایران به دانشجویان دریانوردی در بندرعباس، شرکت در کنگره فرهنگی شهرداری شیراز و جلسه خواهر خواندگی استان اصفهان و استان کیونگ بوک از اهداف طرح سفر دریایی این کشور در جاده ابریشم است.

معاون عملیات بندر شهید باهنر نیز این بندر را مقصد کنونی بسیاری از شرکت های کشتیرانی عنوان کرد و اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون برای نخستین بار بیش از 2100 کشتی در این بندر پهلو گرفت که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 78 درصد افزایش دارد.