اخبار

کسب رتبه نخست در صادرات کالاهای یخچالی و میوه وتره بار توسط بندرشهید باهنر در میان بنادر کشور

کسب رتبه نخست در صادرات کالاهای یخچالی و میوه وتره بار توسط بندرشهید باهنر در میان بنادر کشور
کسب رتبه نخست صادرات کالاهای یخچالی، میوه وتره بار و رتبه دوم صادرات مواد شیمیایی در بین 16 بندر کشور توسط بندر شهیدباهنر.

به گزارش روابط عمومی اداره بندرشهیدباهنر؛ قاسم عسکری نسب گفت: در 7ماهه نخست سال جاری 163.894 تن کالاهای یخچالی و
میوه وتره بار به وسیله شناورهای فلزی وسنتی از این بندر صادرشده است که درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته 33درصد افزایش داشته است . ایشان درادامه افزود؛ ترانزیت کالاهای یخچالی و میوه وتره بار از بندرشهیدباهنر در این مدت زمان را  19هزار و 973 تن عنوان کرد که نشان از افزایش 74درصدی عملیات در این زمینه می باشد. وی با اشاره به کسب رتبه دوم بندرشهیدباهنر در بخش صادرات مواد شیمیایی وکشاورزی در بین بنادرکشور گفت: مقدار 210تن مواد شیمیایی و کشاورزی از این بندر به سایر نقاط در خارج از کشور صادرشده است.معاون دریایی وبندری شهید باهنر افزود:
در این مدت  659 هزار و 705تن مواد نفتی و غیر نفتی و ۱۶۸ هزارو ۸۸۵ تن مواد معدنی از این بندر  صادرات شده  است که میزان 30درصدی افزایش فعالیت در این زمینه را نشان می دهد. میوه،تره بار، خشکبار، مواد خوارکی، قیر، مصالح ساختمانی، سنگهای تزیینی،گوگرد، کودشیمیایی، ومواد معدنی از جمله کالاهایی صادراتی است که از   بندرشهید باهنر  به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و آسیایی صادرشده است . وی همچنین گفت: بندر شهید باهنر در ۷ ماه امسال در بخش ترانزیت توانسته است، با جابجایی ۹۶ هزار و ۱۴۰ تن کالا رتبه سوم را بعد از بندر امام خمینی و بندر شهید رجایی را کسب نماید. معاون دریایی و بندری شهید باهنر افزود: در این مدت ۱۴۸ هزارتن کالاهای اساسی  از این بندر وارد و ۹۹۶ هزارو ۵۰۰ تن کالاهای غیر نفتی تخلیه وبارگیری شده است.         عسکری نسب مجموع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیر نفتی را در این مدت با  افزایش  ۳ درصدی  ، یک میلیون و۲۲۵ هزار و ۲۶۰ تن اعلام  کرد. وی با اشاره به کسب رتبه  ششم بندر شهیدباهنر در زمینه تردد شناورهای فلزی بزرگ به این بندر  در ۷ ماه امسال  افزود: در این مدت  ۲  هزارو ۷۸۴فروند شناور فلزی و چوبی به این بندر تردد کرده اند که رتبه دوم را دراین زمینه به خود اختصاص داده است .      
معاون دریایی وبندری شهید باهنر گفت:
 از ابتدای امسال تا پایان مهر  یک میلیون ۶۰۱ هزار و ۴۶۵ مسافر با ۴۰ فروند شناور از این بندر  به داخل و خارج استان مسافرت های دریایی را تجربه کرده اند.


۱۸ آبان ۱۳۹۲ ۱۴:۴۱
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۲۹۰