اخبار

برگزاری جشن ملی دریانوردی دربندر جاسک

برگزاری جشن ملی دریانوردی دربندر جاسک
برای نخستین بار دربندر جاسک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره بندر ودریانوری شهیدباهنر؛آئین نکوداشت هفته ملی دریانوردی در بندر جاسک برگزار شد. دراین مراسم معاونت محترم دریایی وبندر شهیدباهنر مناسبت هفته ملی دریانوردی وهفته دفاع مقدس را به همه دریانوردان ودریادلان تبریک گفت و درتشریح برگزاری مراسم هفته ملی دریانوردی افزود: سازمان جهانی دریانوردی IMO هفته آخر ماه میلادی سپتامبر را هفته دریانوردی اعلام نموده است و از تمامی کشورهای عضو درخواست می کند این هفته را گرامی بدارند؛ از آنجایی که کشور جمهوری اسلامی یکی از اعضای 173 عضو این سازمان بین المللی می باشد، سازمان بنادرودریانوردی به عنوان مرجع دریایی کشور با همکاری ارگانهای مرتبط از جمله نیروی دریایی ارتش وسپاه، سازمانهای حفاظت از محیط زیست، شیلات وسایر دستگاهها وارگانهای مرتبط با صنعت حمل ونقل دریایی این هفته را با برنامه های مختلف برگزار می کنند.

قاسم عسکری نسب با اشاره به پیام دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی که شعار سال 2013 را توسعه پایدار نامیده است؛ گفت : دراین پیام هدف اصلی آن توجه به توسعه حمل ونقل دریایی با سرمایه گذاری مناسب، توجه به ساخت شناورهای استاندارد، توجه به ایمنی دریانوردی، آموزش، محیط زیست ودریای پاک بیان شده است.

معاونت دریایی وبندر شهیدباهنراظهار کرد: صنعت حمل ونقل دریایی که حلقه بسیار مهم زنجیره اقتصادی دنیا می باشد، چرا که بیشترین محموله ها چه در بخش انرژی، صنعتی و مواد غذایی از طریق دریا که هم ارزانتر، مطمئن وایمن تر، است با حجم بالایی جابجا می شوند.

ایشان در پایان ضمن تبریک مجدد و ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم ملی در بندرجاسک افزود: درسال جهاد اقتصادی سازمان بنادرودریانوردی فعالیت های نیز در سطح ملی وبین المللی دردست اقدام دارد که دسترسی به تحقق این اهداف جزء، درگرو همدلی وهمکاری همه دستگاهها وارگانها نمی باشد.

در ادامه مراسم محمد زارعی مدیر بندر جاسک به قرائت پیام دبیرکل سازمان بین المللی پرداخت.

ودرپایان از تعدادی نفرات نمونه های دریایی به نمایندگی از جامعه دریایی با اهداء لوح وجوایز تقدیر شد.

این مراسم که به تولیت بندر جاسک برگزار شد با حضور فرمانده محترم منطقه دوم ولایت امیردریادار شیرانی، معاونت محترم فرماندارشهرستان جاسک، اعضای محترم شورای شهر، صیادان وناخدایان محلی و سایر روسای شهرستان جاسک برگزار شد.

۳ مهر ۱۳۹۲ ۲۱:۴۵
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲,۱۶۵