اخبار

بندر شهیدباهنر بیشترین درصد افزایش دربین بنادر را به خود اختصاص داد.

بندر شهیدباهنر بیشترین درصد افزایش دربین بنادر را به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بندر ودریانوردی شهیدباهنر؛ در چهار ماه نخست امسال بندر شهیدباهنر با 19درصد، بیشترین درصد افزایش  دربین بنادر کشور را به خود اختصاص داد.
معاون دریایی و بندری بندرشهید باهنر گفت: این بندر در 4 ماهه نخست امسال با 565 هزار و454 تن تخلیه و بارگیری کالا با 5 در صد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است
.عسکری نسب افزود: کالاهای غیر نفتی و نفتی نیز به ترتیب با 452 هزار و 366 تن و 113 هزار و 88 تن، با رشد 72 در صدی درتیرماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال از این بندر صادر شده است.
معاون دریایی و بندری بندرشهید باهنر گفت : این کالاها شامل مواد شیمیایی کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار ،مواد پروتینی ،آهن الات، مصالح ساختمانی است  که به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس وکشورهای حوضه اقیانوس هند صادر شده است.
وی عمده کالاهای وارداتی به بندر را  برنج ،خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات نام برد که از کشورهای آسیای شرقی و حاشیه جنوبی خلیج فارس می باشد.
عسکری نسب بیشترین رشد کابوتاژ نفتی و غیر نفتی
 را در تیر امسال 83 درصد اعلام کرد و افزود: از ابتدای سال تا کنون 1414 فروند شناور وارد بندر شده است که سهم شناورهای سنتی و موتور لنجها 695 فروند با 99 هزار و 366 تن کالا بوده است  که 95 در صد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.
وی افزود: از ابتدای سال نیز تا کنون یک میلیون و 50 هزار و 631 نفر مسافر ازا ین بندر و بندر شهید حقانی  جابه جا شده اند.

۱۵ اَمرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۲۱
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۵۷۵