اخبار

مدیر بندر شهید باهنر بندرعباس:مناطق آزاد به بهبود اسکله‌های مسافری توجه کند

مدیر بندر شهید باهنر بندرعباس:مناطق آزاد به بهبود اسکله‌های مسافری توجه کند
مدیر بندر شهید باهنر بندرعباس گفت: در راستای ارائه خدمات بهتر به مسافران دریایی، مناطق آزاد باید توجه بیشتری به ارتقا سطح کیفی خدمات در اسکله‌های مرتبط با خود نشان دهند.
 
به گزارش روابط عمومی بندر شهید باهنر: مجید امینی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ایام نوروز سال‌ جاری و به منظور ارائه خدمات مطلوب‌تر به مسافران در مسیر جزایر تا سرزمین اصلی، اداره بنادر و دریانوردی هرمزگان دستاوردهای مطلوبی را ارائه داده است.
وی ارتقاء ناوگان، بهسازی، توسعه و لایروبی اسکله‌ها را از جمله دستاوردهای مهم اداره بنادر و دریانوردی هرمزگان عنوان کرد و بیان داشت: با بهر‌ه‌برداری از طرح اسکله‌های شناور و ترمیم موج‌شکن‌ها و سایر موارد مرتبط با پهلوگیری آسان شناورها در اسکله‌های باهنر و حقانی بندرعباس، این مراکز در بحث پهلوگیری و پذیرش شناورها به حد استاندارد رسیده‌اند.
امینی افزود:‌ در ایام نوروز سال جاری در اسکله‌های ذاکری و بهمن قشم شاهد معطل ماندن شناورهای حامل مسافر بوده‌ایم که این امر نیاز به بهسازی توسعه این اسکله‌ها و هماهنگ‌سازی آنها با شناورهای جدید دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اوضاع کلی جابه‌جایی مسافر و خودرو به جزائر دارای روند مطلوبی نسبت به سال گذشته بوده است بیان داشت: در طول ایام نوروز تعداد یک میلیون و 370 هزار نفر سفر به جزائر انجام شده است.
امینی همچنین افزود: در این مدت 135 هزار و 580 خودرو نیز از طریق شناورهای مختلف از سرزمین اصلی به جزائر، جابه‌جا شده‌اند.
وی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری و در راستای تامین هر چه بیشتر رفاه حال مسافران و صاحبان خودروها 250 فروند شنارو کار جابه‌جایی مسافران را انجام داده‌اند.
امینی همچنین از احداث ترمینال مسافربری اسکله شهید حقانی بندرعباس خبر داد و بیان داشت:‌ پس از استحصال زمین مورد نیاز از دریا این ترمینال در زیربنایی با وسعت 400 هزار متر مربع ساخته خواهد شد.
وی افزود: این ترمینال برای خدمات دهی به حداکثر روزانه 3 هزار مسافر طراحی شده است و در نوع خود یکی از پیشرفته‌ترین ترمینال‌ها به شمار می‌رود.
امینی در ادامه بیان داشت: سال جاری شاهد تحول اساسی در تعداد و نوع خدمات‌رسانی بنادر شرق هرمزگان خواهیم بود.
وی افزود:‌ عملیات ساخت موج‌شکن‌های بندر چند منظوره سیریک تا پایان خرداد ماه سال جاری به پایان خواهد رسید و ساخت پسکرانه آن نیز تا پایان سال محقق خواهد شد.
امینی اظهار داشت:‌ مطالعات برای ساخت بندر تیاب نیز در دست بررسی است و عملیات اجرایی آن به زودی وارد مرحله تازه‌ای خواهد شد.
وی ادامه داد:‌ ترمیم بندر جاسک و موج شکن‌های آن نیز در راستای استفاده بهینه و ارتقا سطح کیفی خدمات به پایان رسیده است.
مدیر بندر شهید باهنر بندرعباس در خاتمه افزود: حمل و نقل دریایی در راستای ارتقا سطح خدمات نیاز به یک زمینه‌سازی دوطرفه دارد که پس از شناورهای با کیفیت بحث اسکله‌ها مطرح است که در این میان مناطق آزاد باید با توجه به اهمیت موضوع و سود‌آوری در پی ترمیم و گسترش اسکله‌های خود برآیند.
۲۹ فروردین ۱۳۸۸ ۱۴:۱۴
تعداد بازدید : ۱,۲۶۴