اخبار

احداث ترمینال کانتینر یخچالی سبب رونق صادرات بندر شهید باهنر می‌شود

احداث ترمینال کانتینر یخچالی سبب رونق صادرات بندر شهید باهنر می‌شود
معاون عملیات بندر شهید باهنر گفت: احداث ترمینال کانتینر یخچالی در بندر شهید باهنر می‌تواند در افزایش رونق صادرات و واردات در این بندر نقش بسزایی را ایفا کند.

معاون  عملیات بندر شهید باهنر:

احداث ترمینال کانتینر یخچالی سبب رونق صادرات بندر شهید باهنر می‌شود

معاون  عملیات بندر شهید باهنر گفت: احداث ترمینال کانتینر یخچالی در بندر شهید باهنر می‌تواند در افزایش رونق صادرات و واردات در این بندر نقش بسزایی را ایفا کند.

فرهمند پسران امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به اینکه بندر شهید باهنر یکی از بنادری است که در سواحل جنوب کشور در راستای صادرات و واردات مواد غذایی نقش بسزایی دارد، اظهار داشت: ایجاد سردخانه‌ها و تاسیسات محافظتی در راستای افزایش کیفیت محصولات غذایی می‌تواند در این بندر راهگشا باشد.
وی افزود: سالیانه مقادیر قابل توجهی محصولات جالیزی و مرکبات از طریق این بندر به کشورهای مختلف صادر می‌شود.
پسران خاطرنشان کرد: با توجه به امکانات موجود میزان قابل توجهی از محصولات بارگیری شده در این بندر تا رسیدن به مقصد کیفیت خود را از دست می‌دهد.
وی تصریح کرد: در صورت احداث یک مرکز و ترمینال کانتنر یخچالی شاهد سوق بسیاری از صادر کنندگان میوه‌جات و محصولات صیفی به سمت اسکله باهنر در راستای صادرات و واردات می‌شویم.
پسران ادامه داد: تاکنون ایده طراحی و احداث ترمینال کانتینر یخچالی در مراجع مختلف مطرح شده است.
وی اضافه کرد: مسئولان توسعه این بندر تاکنون رایزنی‌های نخستین خود را در رابطه با احداث ترمینال کانتینری یخچالی با مقامات بالاتر را آغاز کرده‌اند.
معاون عملیات بندر شهید باهنر در خاتمه گفت: تجهیز بندر شهید باهنر به مراکز مهم خدمات شهری، تسهیل در امر صادرات و واردات می‌تواند نقش مهمی را در اقتصاد منطقه و کشور ایفا کند.

۱۸ آذر ۱۳۸۷ ۱۵:۳۵
تعداد بازدید : ۱,۵۷۴