اخبار

در نیمه نخست سالجاری : جابه‌جایی مسافر در بندر شهید باهنر 35 درصد رشد داشته است

در نیمه نخست سالجاری : جابه‌جایی مسافر در بندر شهید باهنر 35 درصد رشد داشته است
خبرگزاری‌فارس: مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر شهید باهنر از رشد 35 درصدی جابه‌جایی مسافر از طریق این بندر طی سال جاری خبر داد.

مجید امینی امروز در گفتگو با خبرنگار اقتصادی فارس در بندرعباس اظهار داشت: در نیمه نخست سال‌ جاری 463 هزار و 800 مسافر از طریق این بندر به داخل و خارج از کشور جابه‌جا شده‌اند که این رقم نسبت به سال گذشته 35 درصد رشد داشته است.
وی افزود: بندر شهید باهنر از دیرباز به عنوان یک مکان‌ مناسب و مطلوب برای جابه‌جایی مسافران به جزایر و سواحل داخلی و خارجی محسوب می‌شود.
امینی اضافه کرد: برای ارائه خدمات مناسب‌تر به مسافران و صادرات کالا در دهه فجر سال‌ جاری دو پست اسکله رورو در راستای سهولت بارگیری و تخلیه کانتینرها و یک پست اسکله مسافری با هدف خدمات‌دهی به شناورهای مسافری در بندر شهید باهنر به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه در نیمه نخست سال ‌جاری بندر شهید باهنر پذیرای سه کشتی توریستی کروز بوده است، بیان داشت: شناورها معمولا در این بندر در راستای حمل و نقل بین‌المللی مسافران را به بنادر دبی و شارجه منتقل می‌کنند.
مدیراداره بنادر و دریانوردی بندر شهید باهنر با بیان اینکه سفرهای داخلی از طریق موتور لنج‌ها و شناورهای تندرو به قشم صورت می‌گیرد، افزود: در این مدت 769 هزار و 657 تن کالا از طریق این بندر جابه‌جا شده که ‌این رقم نسبت به مدت مشابه سال‌گذشته 27 درصد کاهش داشته است.
امینی تصریح کرد: این کاهش بیشتر ناشی از قطع واردات قطعات خط لوله گاز صلح است که عملیات اجرایی آن در هرمزگان به اتمام رسیده است.
وی میزان ترانزیت انجام شده در بندر شهید باهنر را 64 هزار و 729 تن عنوان کرد و گفت: در سال‌ جاری ‌صادرات اقلامی همچون تره‌بار و مواد معدنی در این بندر به 403 هزار تن رسیده است .
مدیراداره بنادر و دریانوردی بندر شهید باهنر ادامه داد: طرح مطالعه و اجرای سقف کاذب ترمینال بین‌المللی این بندر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان، بهسازی نوارهای نقاله سالن با اعتباری بالغ بر 250 میلیون تومان، ساخت موج‌شکن‌ها و لایروبی اسکله حقانی با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان، اختصاص یک میلیارد تومان برای مطالعه ترمینال مسافربری اسکله شهید حقانی، طرح تجمیع ساختمان‌های اداری و اجرایی کردن آن در بندر شهید باهنر با اعتباری بالغ بر 5/1 میلیارد تومان از عمده عملکردهای مهم بخش‌های مدیریتی بندر شهید باهنر است که بیشتر این پروژه‌ها اتمام و یا در دهه فجر سال‌ جاری به اتمام می‌‌رسد.
بندر شهید باهنر در سال 1342 در فاصله 10 کیلومتری از مرکز بندر عباس با هدف ارائه خدمات به بخش مسافری تجاری با آب‌خور اسکله 10 متر ساخته شده است که کشتی‌هایی با وزن 30 هزار تن قادر به پهلوگیری در این بندر هستند.

۲۹ آبان ۱۳۸۷ ۱۲:۰۹
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8708220008 |
تعداد بازدید : ۲,۰۹۳