پیام مدیر بندر

 

 

حمیدرضا محمدحسینی

بندر چند منظوره شهید باهنر، سومین بندر صادراتی کشور، دومین بندر بزرگ استان هرمزگان و از بنادر قدیمی استان محسوب می‌شود که در امور صادرات کالای غیرنفتی و حمل‌ونقل کالا و حمل‌ونقل مسافری داخلی و بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای دارد.
موقعیت ممتاز جغرافیایی در دسترسی به آب‌های آزاد جهان از طریق خلیج‌فارس، اتصال به راه‌های بین‌المللی، نزدیکی به مناطق آزاد قشم و جزایر تفریحی و بنادر تجاری خلیج فارس، استقرار در قلب پایتخت اقتصادی ایران و وجود هر چهار شیوه حمل‌ونقل دریایی، ریلی، جاده‌ای و هوایی در این شهر، این بندر را به پایگاهی استراتژیک و منحصر به فرد، پس از مجتمع بندری شهید رجایی تبدیل نموده است.
اقتصاد مقاومتی برای کشور عزیزمان آنقدر مهم و ضروری است که بارها در سخنان رهبر معظم انقلاب مورد تاکید قرار گرفته و از آن به عنوان یک راه حیاتی برای خروج از تحریم‌های ظالمانه دشمنان یاد شده است که با تکیه بر منویات ایشان، با استفاده صد درصدی از ظرفیت‌های دریایی و اسکله‌های این بندر، برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با تکیه بر کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری، در اقدامات بخش حمل‌ونقل دریایی  بتوانیم کمک بزرگی را به کشور و اهداف اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.
ارتقاء و حرکت همزمان مؤلفه‌های ساختاری و دستیابی به استانداردهای جهانی، یکی از اهداف اصلی ما در  به‌روز‌ رسانی دانش و تجربه و توسعه‌ی ساختاری می‌باشد و از آنجایی که یکی از اساسی‌ترین اهرم‌های رشد و توسعه مبادلات تجاری، صنعت حمل‌ونقل هر کشور است، که در رأس آن حمل‌ونقل دریایی قرار دارد؛ نقش بنادر در این میان، بی‌بدیل است. دسترسی به راه‌های مواصلاتی، قرارگرفتن در کریدورهای ترانزیتی، نزدیکی به بازارهای مصرف جهانی، همه از ویژگی‌هایی است که این بندر آنها را دارا می‌باشد، و این موضوع قطعاً نه تنها در پویایی اقتصاد کشور، بلکه درثبات بخشیدن جایگاه منطقه‌ای کشور بسیار حایز اهمیت می‌باشد.
امید است به لطف پروردگار و تلاش مجموعه اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق استان هرمزگان بتوانیم با هم‌افزایی فعال متولیان بندری، در توسعه دریامحور، آینده‌ای روشن را برای ساحل‌نشینان رقم بزنیم.

 

حمیدرضا محمدحسینی تختی
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر